Epistula non erubescit!

 


Едуард Демерзель
Настрій: виснажений
Музика: Eurythmics - I Saved the World Today

Будь осторожен - 3,141здец возможен!

Великий адронний колайдерВчора подивився "Я легенда", пустив сльозу за вбитою собачкою... І подумав, що техногенна катастрофа, спровокована безумкуватими Айнштайнами, - то не така вже і фантастика... Неодмінно загляньте за посиланням http://www.lhcountdown.com і дізнайтеся, скільки залишилося да запуску Великого Адронного Колайдера.... і, можливо, до кінця людської цивілізації. Зараз, коли я пишу цей пост, до цієї події залишається три дні і вісім годин...

Великий Адронний Колайдер побудовано в європейському фізичному інституті CERN (Centre Europeen de Recherche Nucleaire). Він є велетенським прискорювачем часток, і розміщений на кордоні Франції та Швейцарії в тунелі радіусом 26,7 кілометрів (!!!) на глибині близько 100 метрів. Для втримання та корекції протонних пучків, які мають зіштовхуватися в колайдері, використовуються 1624 надпровідних магніта, які мають працювати за температури -271 С (тобто близько до абсолютного нуля), загальною довжиною біля 22 кілометрів. На колайдері хочуть зіштовхувати протони сумарною енергією до 14 ТеВ (тобто 14·1012 електронвольт; для порівняння, енергія електрону в телевізорі приблизно 20000 еВ). Основним завданням колайдера є експериментальне виявлення бозона Хіггса - однієї з найважливіших елементарних часток сучасної теоретичної фізики. Побудувати таку штуковину (а будували її з 2001 року) коштувало близько 10 міл'ярдів доларів. Планується, що в 2009 році Колайдер зжере 700 ГВт електроенергії. Але до 2009 року світ може не дожити...

Деякі фахівці висловлюють думку, що існує відмінна від нуля вірогідність того, що процеси в колайдері вийдуть з-під контролю і призведуть до ланцюгової реакції, що знищить всю планету разомі із навколишнім простором Наприклад, може виникнути чорна діра, яка засмокче спочатку Францію із Швейцарією, потім всю планету, потім, можливо, і Місяць... Кого не влаштовує таке, вчені можуть запропонувати виникнення сгустків антиматерії із наступною анігіляцією планети. У звязку із цим Large Hadron Collider (Великий Адронний Колайдер) іноді розшифровують як Last Hadron Collider (Останній Адронний Колайдер). 21 березня 2008 року в федеральний окружний суд штату Гавайї було надано позив Уолтера Вагнера (Walter L. Wagner) та Луїса Санчо (Luis Sancho), в якому вони звинувачували CERN у спробі влаштувати кінець світу і вимагали заборонити запуск Великого Адронного Колайдеру доти, доки не буде гарантована безпека людства. Що сталося із цим позовом, мені не відомо, але до запуску колайдера залишається 3 дні...

Народ до Колайдера ставиться по-різному, про що свідчать наступні каменти на вказаному сайті:

  • "Ні в якому разі не закривайте проект, я хочу подивитися, що буде, коли він запрацює!"
  • "Кльова штука. А якщо піпєц настане, головне, щоб усім одразу, аби нікому не було заздрісно"
  • "Ті дні, шо залишилися, треба бухать. Може ж востаннє..."
  • "Ідея - супер! Вмикайте швидше!"
  • "Якщо можна, поставте камеру! Хочу побачити запуск!"
  • "Краще б в Києві до Троєщини метро викопали..." (еге ж, 27 кілометрів тунелю...)
  • "Колайдер не чіпати! Мене ще ніколи не затягувало до чорної діри! Може, хоч дізнаюся, як це!"
  • "Маю сумніви, що ця бандура зафуричить..."

Втім, якщо ми переживемо без пригод ще тиждень чи місяць після запуску Колайдера, не дуже радійте - на максимальну потужність Колайдер має вийти восени. А щоб зовсім не було сумно в очікуванні моменту, коли Землю та навколишній простір зжере чорні діра, отакий веселий комікс наостанок. До зустрічі в антивсесвіті! ;)Рекомендовать запись
Оцените пост:

Показать смайлы
 

Комментариев: 11

Давно про это знаю и очень жду ! Хотя шанс катастрофы пишут всего 1 на 50 миллионов :(

"Однажды, в обычный рабочий день, после традиционного чаепития и короткого инструктажа завлаба по науке, препараты тяжелой мишени будут приготовлены и установлены в камеру, генератор запущен и начнется разгон пучка многозарядных ионов.

В следующее мгновение все Ваши ближайшие планы, желания, чувства, мысли, память и отдаленные надежды, как планы, желания и всё прочее других, подобных Вам шести миллиардов, населяющих нашу планету, уйдут в межзвездное пространство в виде жесткого гамма-излучения, и только через 100 тысяч лет, на другом конце Млечного Пути, чей-то радиотелескоп бесстрастно зафиксирует последний вскрик уничтожаемой материи, сорвавшийся с края черной воронки из окрестностей желтого карлика, – нашего Солнца."

Да, зачётно :)

Иии, а ти сподівався, що шансів буде більше? ;)

Фішка в тому, що вірогідність відмінна від 0, так що не втрачай надію ;)

Не буде ніякого кінця світу від цієї штуковини, я так пишу не тому що знаю всю технологію, а просто не вірю в кінець світу який почнеться від рук людей :)

А тобі не здається, що ти недооцінюєш собі подібних? ;) В ядерну бомбу чи аварію на АЕС теж не вірили... Різниця між ядерними вибухами і невдалим експериментом на колайдері в тому, що в разі останнього ніхто вже не зможе визнати власну помилку :)))

та чому ж, я знаю що землю можна знищити декількома залпами ракет. Але хто це буде робити?) цього не буде. а коллайдер, хм, ну ти бачиш скільки раз його запуск відкладається, ціна помилки коштує всього життя. Тому вірю що там сидять не просто аццкі фанатікі, а ще й скурпульозні ботани задроти.

Ракети - то не те. Великий шанс виживання кого-небудь - від частини людства до, принаймні, якихось рослин... А колайдер цікавий тим, що від планети взагалі нічого не залишиться окрім, як було сказано, гамма-випромінювання о_О

Відкладають його запуск не через те, що щось розраховують чи бояться, а тому що штука складна і не встигають все зробити і налагодити.

Чесно кажучи, я теж не вірю, що людство так тупо завершить своє існування, але біда в тому, якщо це таки станеться, то не буде часу прислати тобі в приват повідомлення "Ага, я ж тобі казав!" )))))

На http://www.lhcountdown.com/ пишет 32 дня до запуска. Отложили что ли ? :(

Ага, в черговий раз відклали... о_О

бля, по русски можете писать? ни хре на не понятно, а ведь интереспо.

Мая твая не панимай! )))

это ужас.......


 Теги

Наш кандидат


Опрос

Как вы относитесь к пробуждению Ктулху?


Интересы

Антиинтересы

Банери


Google Analytics

MAP

Кількість моїх шанувальників в


About me
Тест на украинскость от "КП" в Украине"
Ваш индекс
украинскости: 75
«Поздравляем, ты – нормальный среднестатистический украинец. Вступать в УПА еще рано, но ты рад, что не москаль - и слава богу! И героям слава!»
 
100.gif 0.gif Пройти тест!
ОБОЗ.ua