Epistula non erubescit!

 


Едуард Демерзель
Настрій: сумно
Музика: Nelly Furtado - Say It Right

Курортні місця Харківщини: Бермінводи

Україна багата джерелами цілющих мінеральних вод. Напевно, немає жодної людини в нашій державі, яка б не чула про «Миргородську» чи «Моршинську» (спасибі телерекламі!), трохи менш відомими, але не менш значущими є джерела Трускавця та Сваляви. Але, мабуть, в кожному регіоні є свої джерела місцевого значення, і Харківщина – не виключення. Найвідомішим джерелом мінеральної води в Харківській області є Березівське джерело, яке знаходиться в околицях містечка Пересічне, в селищі Березівське, що в 20 кілометрах від Харкова.

Перші офіційні відомості про культурологічну цінність джерел в цій місцині відносяться до середини позаминулого сторіччя. В 1863 році вчені Харківського університету досліджували місцеві джерела та віднайшли, що вони мають цілющі якості. Але перший санаторій з’явився тут лише в 1926 році. Сьогодні курорт «Бірмінводи» - доволі великий, має десяток корпусів (щоправда, не всі вони працюють) і обслуговує більше десяти тисяч відпочиваючих на рік, надаючи послуги в лікуванні травної, сечової та ендокринної систем організму.

Березівська вода має невелику мінералізацію (біля 0,75 г на літр), основний компонент цієї води – гідрокарбонати. В невеличких кількостях містяться калій, натрій, магній, в дещо більших – сульфати та кальцій. Уміст заліза – до 3 мг, кремнекислоти – до 50 мг, вільної вуглекислоти – до 180 мг на літр. Протягом всього року температура води постійна – біля 9-10 градусів цельсія. 1963 року Центральний інститут курортології СРСР визнав воду «Березівська» аналогом трускавецької «Нафтусі» за вмістом органічних речовин, якими місцева вода насичується, проходячи крізь пласти торфу.

Березівська вода у відкритому вигляді зберігається не більше доби, після чого вона фарбується у жовтогарячий колір через випадіння заліза. Проте ця вода добре консервується і в такому вигляді значно довше зберігає свої цілющі властивості. В Пересічному працює завод з виробництва бутильованої води, яка добре відома харків’янам (можливо, і не тільки їм) за своєю яскраво-зеленою пляшкою.

Особливо варто відзначити екологічно-рекреаційні якості курорту. Хоча він знаходиться і доволі близько від полуторамільйонного мегаполіса, але має чудову природу, тому дуже популярний серед жителів Харкова в спекотні пори року. Незважаючи на не дуже високий рівень сервісу та корпуса, які, м’яко кажучи, потребують реставрації та ремонту, знайти тут вільне місце влітку майже неможливо. Чудова паркова зона, озеро с пляжем та джерела чистої прохолодної мінеральної води гарантують курорту численних відвідувачів.

Ці світлини з блоґу http://sez.hiblogger.net розповсюджуються за ліцензією Creative Commons Attribution-No Derivative Works 3.0 Unported License. Це означає, що дозволяється вільне використовування світлин як в некомерційних, так і в комерційних цілях, за умови посилання на їх автора та невикористання задля виконання похідних робіт.

В'їзд до курорту.
Головний корпус.
Бювет.
Джерело.
Пейзаж :)
Музей історії курорту.
Куди ж без нього?
І без нього? )
А це вже більш нейтральна фігура )
Одна з алей курорту.
На околицях курорту є затишний ставок.
Напутня порада.


Рекомендовать запись
Оцените пост:
Средняя оценка: 3.7 (3)

Показать смайлы
 

Комментариев: 30

Рекомендував цей запис
Рекомендував цей запис
Здається, саме цією водичкою я лікувався, коли під час першого приїзду до Харкова нажерся, як свиня :)))
Гггг, цікаве застосування )
ага. ледве не помер тоді :)))
Це пам"ятники Шевченку і Леніну?
Ага. У нас на сході скрізь такий мікс має місце :)
Мдя...
Рекомендовал эту запись

надо будет как-то съездить..там действительно красиво..

Ну насправді воно може здатися не таким вже і добрим, як на фотках, але непогано )
Рекомендовал эту запись

такое смутное впечатление, что я там была... но не помню( маразм это водичкой лечится?

тюлень прекрасен:)
Рекомендовал эту запись

в комментах сказали, почти животворящая.

Харьковчанка, а не была никогда там...позор мне....
Рекомендовал эту запись
Вы сейчас знаете, что творится на вашем качественном курорте. Полная антисанитария!!!!! Куда СЭС смотрит??? Воды нет - и это в такую жару, в туалетах даже смыть нечем. Полотенца не выдают, мыло - не положено, а зачем - мыться то нечем!!! Людей размещают в спортзалах, в бассейне и даже в кабинетах врачей. Для такой истории это ПОЗОР. И, заметьте, деньги немалые. НЕТ слов, одни огорчения!!!!

Читайте, будь ласка, уважніше. Написано ж: "Незважаючи на не дуже високий рівень сервісу та корпуса, які, м’яко кажучи, потребують реставрації та ремонту..." Мені добре відомо, які на курорті кепські справи, тому написав я переважно про мінеральну воду та історію курорту. А куди СЕС дивиться... Є така підозра, що це "покращення вже сьогодні" (с) :о)

І чому я не здивований, що одиницю поставило михуйло? :)))
Бо воно прибацане )
Рекомендовал эту запись
Мне очень понравилось! Если ехать отдыхать от городской суеты и подышать свежим воздухом - это одно из лучших мест. Вокруг природа и тишина. За территорией санатория всего лишь небольшой посёлок. В санатории хорошо кормят, предоставляют поездки на экскурсии и оздоравливают разными методиками. Есть бассейн, лекарственные сборы, грязевые ванны и массаж. И вода подходит практически каждому. Ещё ни от кого из знакомых не слышала, чтобы Березовская мин.вода кому-то не подошла, в отличии от отзывов о Миргородской (в чём сама и убедилась)
В Харькове есть много интересных мест, мне нравится Ленин показующий на туалеты в центре =) А сам я учитель английского языка работаю возле центра, много приходится видеть Харьков, очень понравились фото увидел для себя что то новое
да, указатель неплохой =)) , помню в 1970-м мне этот факт сообщил знакомый курсант танкового училища, с тех пор понимаю пользу сего сооружения.. наверное по этой причине харьковчане не убрали его, даже не прельстившись заполучить самую большую площадь в мире
очень интересно
Відпочивав з 02.12 по 22.12.2013 р повне всеобємне задоволення.В санаторіях 22 роки підряд. Карпати ,Полтавщина,Львівщина.Трускавець відпочиває ,по лікувальному ефекту. Персонал на рівні,зам по медчастині МОЛОДЕЦЬ!!! Бассейн чудо. Масаж супер.Все на вищому рівні.Хто хоче лікуватися всі в "Бермінводи. Власенко В.М. Бориспіль.
Певно, вам добрий санаторій попався, було б добре, якби Ви вказали, де саме відпочивали, бо навіть в одній місцині може бути і добре, і погано, в залежності від того, як пощастить із санаторієм/лікарем/поселенням і т.п.

 Теги

Наш кандидат


Опрос

Как вы относитесь к пробуждению Ктулху?


Интересы

Антиинтересы

Банери


Google Analytics

MAP

Кількість моїх шанувальників в


About me
Тест на украинскость от "КП" в Украине"
Ваш индекс
украинскости: 75
«Поздравляем, ты – нормальный среднестатистический украинец. Вступать в УПА еще рано, но ты рад, что не москаль - и слава богу! И героям слава!»
 
100.gif 0.gif Пройти тест!
ОБОЗ.ua