Epistula non erubescit!

 


Едуард Демерзель
Настрій: сумно
Музика: Nelly Furtado - Say It Right

Курортні місця Харківщини: Бермінводи

Україна багата джерелами цілющих мінеральних вод. Напевно, немає жодної людини в нашій державі, яка б не чула про «Миргородську» чи «Моршинську» (спасибі телерекламі!), трохи менш відомими, але не менш значущими є джерела Трускавця та Сваляви. Але, мабуть, в кожному регіоні є свої джерела місцевого значення, і Харківщина – не виключення. Найвідомішим джерелом мінеральної води в Харківській області є Березівське джерело, яке знаходиться в околицях містечка Пересічне, в селищі Березівське, що в 20 кілометрах від Харкова.

Перші офіційні відомості про культурологічну цінність джерел в цій місцині відносяться до середини позаминулого сторіччя. В 1863 році вчені Харківського університету досліджували місцеві джерела та віднайшли, що вони мають цілющі якості. Але перший санаторій з’явився тут лише в 1926 році. Сьогодні курорт «Бірмінводи» - доволі великий, має десяток корпусів (щоправда, не всі вони працюють) і обслуговує більше десяти тисяч відпочиваючих на рік, надаючи послуги в лікуванні травної, сечової та ендокринної систем організму.

Березівська вода має невелику мінералізацію (біля 0,75 г на літр), основний компонент цієї води – гідрокарбонати. В невеличких кількостях містяться калій, натрій, магній, в дещо більших – сульфати та кальцій. Уміст заліза – до 3 мг, кремнекислоти – до 50 мг, вільної вуглекислоти – до 180 мг на літр. Протягом всього року температура води постійна – біля 9-10 градусів цельсія. 1963 року Центральний інститут курортології СРСР визнав воду «Березівська» аналогом трускавецької «Нафтусі» за вмістом органічних речовин, якими місцева вода насичується, проходячи крізь пласти торфу.

Березівська вода у відкритому вигляді зберігається не більше доби, після чого вона фарбується у жовтогарячий колір через випадіння заліза. Проте ця вода добре консервується і в такому вигляді значно довше зберігає свої цілющі властивості. В Пересічному працює завод з виробництва бутильованої води, яка добре відома харків’янам (можливо, і не тільки їм) за своєю яскраво-зеленою пляшкою.

Особливо варто відзначити екологічно-рекреаційні якості курорту. Хоча він знаходиться і доволі близько від полуторамільйонного мегаполіса, але має чудову природу, тому дуже популярний серед жителів Харкова в спекотні пори року. Незважаючи на не дуже високий рівень сервісу та корпуса, які, м’яко кажучи, потребують реставрації та ремонту, знайти тут вільне місце влітку майже неможливо. Чудова паркова зона, озеро с пляжем та джерела чистої прохолодної мінеральної води гарантують курорту численних відвідувачів.

Ці світлини з блоґу http://sez.hiblogger.net розповсюджуються за ліцензією Creative Commons Attribution-No Derivative Works 3.0 Unported License. Це означає, що дозволяється вільне використовування світлин як в некомерційних, так і в комерційних цілях, за умови посилання на їх автора та невикористання задля виконання похідних робіт.

В'їзд до курорту.
Головний корпус.
Бювет.
Джерело.
Пейзаж :)
Музей історії курорту.
Куди ж без нього?
І без нього? )
А це вже більш нейтральна фігура )
Одна з алей курорту.
На околицях курорту є затишний ставок.
Напутня порада.


Рекомендовать запись
Оцените пост:
Средняя оценка: 3.7 (3)

Показать смайлы
 

Комментариев: 31

Рекомендував цей запис
Рекомендував цей запис
Здається, саме цією водичкою я лікувався, коли під час першого приїзду до Харкова нажерся, як свиня :)))
Гггг, цікаве застосування )
ага. ледве не помер тоді :)))
Це пам"ятники Шевченку і Леніну?
Ага. У нас на сході скрізь такий мікс має місце :)
Мдя...
Рекомендовал эту запись

надо будет как-то съездить..там действительно красиво..

Ну насправді воно може здатися не таким вже і добрим, як на фотках, але непогано )
Рекомендовал эту запись

такое смутное впечатление, что я там была... но не помню( маразм это водичкой лечится?

тюлень прекрасен:)
Рекомендовал эту запись

в комментах сказали, почти животворящая.

Харьковчанка, а не была никогда там...позор мне....
Рекомендовал эту запись
Вы сейчас знаете, что творится на вашем качественном курорте. Полная антисанитария!!!!! Куда СЭС смотрит??? Воды нет - и это в такую жару, в туалетах даже смыть нечем. Полотенца не выдают, мыло - не положено, а зачем - мыться то нечем!!! Людей размещают в спортзалах, в бассейне и даже в кабинетах врачей. Для такой истории это ПОЗОР. И, заметьте, деньги немалые. НЕТ слов, одни огорчения!!!!

Читайте, будь ласка, уважніше. Написано ж: "Незважаючи на не дуже високий рівень сервісу та корпуса, які, м’яко кажучи, потребують реставрації та ремонту..." Мені добре відомо, які на курорті кепські справи, тому написав я переважно про мінеральну воду та історію курорту. А куди СЕС дивиться... Є така підозра, що це "покращення вже сьогодні" (с) :о)

І чому я не здивований, що одиницю поставило михуйло? :)))
Бо воно прибацане )
Рекомендовал эту запись
Мне очень понравилось! Если ехать отдыхать от городской суеты и подышать свежим воздухом - это одно из лучших мест. Вокруг природа и тишина. За территорией санатория всего лишь небольшой посёлок. В санатории хорошо кормят, предоставляют поездки на экскурсии и оздоравливают разными методиками. Есть бассейн, лекарственные сборы, грязевые ванны и массаж. И вода подходит практически каждому. Ещё ни от кого из знакомых не слышала, чтобы Березовская мин.вода кому-то не подошла, в отличии от отзывов о Миргородской (в чём сама и убедилась)
В Харькове есть много интересных мест, мне нравится Ленин показующий на туалеты в центре =) А сам я учитель английского языка работаю возле центра, много приходится видеть Харьков, очень понравились фото увидел для себя что то новое
да, указатель неплохой =)) , помню в 1970-м мне этот факт сообщил знакомый курсант танкового училища, с тех пор понимаю пользу сего сооружения.. наверное по этой причине харьковчане не убрали его, даже не прельстившись заполучить самую большую площадь в мире
очень интересно
Відпочивав з 02.12 по 22.12.2013 р повне всеобємне задоволення.В санаторіях 22 роки підряд. Карпати ,Полтавщина,Львівщина.Трускавець відпочиває ,по лікувальному ефекту. Персонал на рівні,зам по медчастині МОЛОДЕЦЬ!!! Бассейн чудо. Масаж супер.Все на вищому рівні.Хто хоче лікуватися всі в "Бермінводи. Власенко В.М. Бориспіль.
Певно, вам добрий санаторій попався, було б добре, якби Ви вказали, де саме відпочивали, бо навіть в одній місцині може бути і добре, і погано, в залежності від того, як пощастить із санаторієм/лікарем/поселенням і т.п.
Eat and lose weight in 15 days: https://sites.google.com/site/weightlossluxury/75-best-weight-loss-tips-for-women---how-to-lose-weight Food for Google: after delivery weight loss risks weight loss diets ripped fuel weight loss reviews pdf weight loss chart how much weight did patrick stump lose does nadolol cause weight loss weekly weight loss intermittent fasting need to lose weight how zotrim weight loss pills reviews

 Теги

Наш кандидат


Опрос

Как вы относитесь к пробуждению Ктулху?


Интересы

Антиинтересы

Банери


Google Analytics

MAP

Кількість моїх шанувальників в


About me
Тест на украинскость от "КП" в Украине"
Ваш индекс
украинскости: 75
«Поздравляем, ты – нормальный среднестатистический украинец. Вступать в УПА еще рано, но ты рад, что не москаль - и слава богу! И героям слава!»
 
100.gif 0.gif Пройти тест!
ОБОЗ.ua