Epistula non erubescit!

 


Едуард Демерзель
Настрій: добрий
Музика: Tarja Turunen - My Winter Storm

Обережно - сракопад!

Осторожно - сракопад!
Я е#анулась невпопад!


Алла Пугачова "Осторожно - сракопад!"

"Ой людоньки, що ж це коїться, холодно, та ще й снігу навалило по коліно!" - розійшовся плач інтернетами протягом останніх двох тижнів. Температура в п'ятнадцять градусів нижче нуля за Цельсієм та шар снігу досить посередньої висоти визвали у широкого загалу легку паніку та шалену необхідність розказати один одному про це стихійне лихо.

А от я пригадую, що коли був молодм (так-так, я був молодим!), і ходив до школи (і навіть таке було, яким би неосвіченим невігласом я не виглядав зараз!), то морози доходили до дридцяти градусів, а снігу випадало до поясу. По дитячий, щоправда, пояс, але ж все одно більше, ніж зараз. А нам все було тільки в радість - лазити в товстому шарі снігу, чим глибше та довше, тим краще (це не те, про що ви подумали - це ж про дітей!), а потім прийти додому, наче снігова людина, тривалий час відбивати з пальта  примерзлий твердий сніг, стягувати "сім одьожок" та троє шкарпеток, грітися біля батареї та приймати від бабусі здорову чашку гарячого чаю з варенням...

 І нічого. Жили собі, гуляли, і не жалілися - можливо, тому що інтернетів не було? Проте, принаймні у нас, були так звані "віялові відключення електроенергії", коли цілі райони панельних багатоповерхівок погружалися в темряву (зима ж, темнішає о четвертій!), і було так прикольно бродити по снігу, коли єдиним джерелом світла залищалися зорі та Місяць, що відблискували в крижинках, чи лежати в ліжку вдома під слабенький вогник свічки...

Коротше кажучи, чи не проблема - сніг та невеличкий морозець. Одягся тепліше, вийшов на 15-20 хвилин раніше на роботу, - ото й усе. Саме так, якщо ти не інвалід чи не бабця, то можна і пішки пройтись до найвигіднішого та найзручнішого транспортного вузла! Навіть якщо в тебе джип завалило снігом в гаражі чи півметрові підбори  очікують демонстрації подружка та кавалерам - нічого, корона не спаде. Принаймні, в "надзвичайних умовах снігу по коліно", а потім знов можна залазити в свою улюблену маршрутку, автівку чи пару черевичок.

Інша справа - СРАКОПАД. Ні, не ті натерті до блиску взуттям стежинки для пішоходів, які можна обійти просто зробивши пару кроків в будь-яку сторону, там де лежить пухнастий сніг чи виглядає волога або примерзла земля. А безмежний і всеосяжний сракопад, коли крім криги, куди не кинь око, немає нічого. І все, з чого можна обирнати, - лише "лід рівний" та "лід кострубатий". Перший - кращий, по ньому, принаймні, можна ковзати. Але проблема в тому, що зазвичай зустрічається лише другий, і тут не допоможуть навіть ковзани, бо на них просто не можна встати.  Як, до речі, майже неможливо стояти і у взутті. І все, що залишається, - повзти до тролейбуса навколішки. Тролейбуси великі і по такому ще можуть проїхати. Маршрутки - вже з напрягом.  Автівки теж не ризикують з'являтися на дорозі. Але і до першого, і до другого, і  до третього (навіть якщо "Таврія" чи "Джип" стоїть під вікном) треба ще дійти. Крізь сніг  можна продертися, приклавши зусилля, крізь сракопад - лише проповзти. Навколішки. Вгризаючись зубами в кригу, бо руки і ноги ковзають.

Такого, сракопаду, як зараз, я не пригадую за все своє життя. Позавчора сніг почав танути, вніч замерз і вчора вранці сракопад був неперевершений. Але жорстоко помилялися ті, хто думав, що гірше бути не може. Вчора ввечері пішов дощ. А посеред ночі вдарив легенький морозець. Обережно - сракопад!Рекомендовать запись
Оцените пост:
Средняя оценка: 1.0 (1)

Показать смайлы
 

Комментариев: 22

Тю. Шо нам Пугачова - в Мотор'ролли є цитата навіть без домислів:

"Той дідо п'яний Мороз поніс торбу лісом зачепився, впав, побився, - сракопад"

Шо таке Моторролла? Щось пов'язане з фідо, про яке ніхто нічого не знає? )
Тобі у стар-блоги, колего Демерзель)))
В мене стар-блоги це nattaha.hiblogger.net, die-bitches-die.hiblogger.net та archie.hiblogger.net
Респект за перші два, та поклон - за останній)
ах!
Рекомендував цей запис

навіть я це все памятаю))) а от про сракопад чиста правда.

Рекомендував цей запис

Дочитав до кінця і солідаризувався з афтарам

Рекомендовал эту запись

а я не жаловалась на зиму, я люблю снег и морозчик =) а вот сейчас погода дрянная, мокро *плак-плак*(с)

Мокро - нехорошо, конечно, но главное, чтобы нескользко было ;)
завтра обещают заморозки...а сегодня у нас идет дождь...*ушла искать коньки*
Не поможет. Нужен ледокол, на худой конец - грейдер )
лежати в ліжку вдома під слабенький вогник свічки - вспомнила очень романтичную детскую историю) хорошая, правильная зима - одно удовольствие.
Так, вот о романтичной истории, пожалуйста, подробнее )
может и расскажу, ближе к новому году:)
К старому? ;)
ну к старому так к старому:)
подписываюсь под каждым словом)
Рекомендовал эту запись
Рекомендовал эту запись

Мороз рулит

Рекомендував цей запис

 Теги

Наш кандидат


Опрос

Как вы относитесь к пробуждению Ктулху?


Интересы

Антиинтересы

Банери


Google Analytics

MAP

Кількість моїх шанувальників в


About me
Тест на украинскость от "КП" в Украине"
Ваш индекс
украинскости: 75
«Поздравляем, ты – нормальный среднестатистический украинец. Вступать в УПА еще рано, но ты рад, что не москаль - и слава богу! И героям слава!»
 
100.gif 0.gif Пройти тест!
ОБОЗ.ua