Epistula non erubescit!

 


Едуард Демерзель
Настрій: добрий
Музика: Garbage - Milk

Новомосковськ. Свято-Троїцький собор.

Новомосковськ (з 1794) - районний центр Дніпропетровської області, розташований на правому березі Самари, лівої притоки Дніпра, приблизно за 30 км на північний схід від Дніпропетровська.

На території міста знайдено кургани, які датуються третім сторіччям до нашої ери. Але перше українське поселення з’явилось тут у XVII столітті, коли запорізькі козаки заснували декілька хуторів, а згодом – слободу Самарчик, знану також як Новоселиця, оскільки більшу частину жителів склали переселенці з міста Самарь (Стара Самара), яке було на території сучасного Дніпропетровська.

За часів Гетьманщини Самарчук, який отримав назву Самара, був сотенним центром Полтавського полку, а вже за часів російської влади над Лівобережжям - центром Самарської Паланки Запорізької Січі, після ліквідації якої місто увійшло до складу Азовської губернії. 7 листопада 1794 року за царським указом місто Новоселиця (Самара) було перейменовано в Новомосковськ.

Найвидатнішою пам’яткою міста, без сумніву, є Свято-Троїцький собор. Його було збудовано в 1772-1781 роках за ініціативою козацької старшини – кошового Чепіги, самарського полковника Головатого, та інших. Головним майстром було обрано Акіма Погребняка з Нової Водолаги Харківської губернії.

Свято-Троїцький собор збудовано в унікальному стилі: це єдиний в Україні дерев’яний дев’ятикупольний собор, збудований без жодного цвяха. Він відноситься до 100 найкращих дерев'яних споруд світу.

Найвища башта (висота – біля 65 метрів) знаходиться по центру, чотири нижчі розміщені по боках, відповідно до сторін світу, а чотири ще нижчі знаходяться між ними. Собор має три престоли: Святої Трійці, апостолів Петра і Павла, Трьох Святителів (Василя Великого, Григорія Богослова та Іоанна Златоуста).

За часів свого існування собору довелося пережити чимало усякого. Так, 1830 року відбувся ремонт, а 1887 року його було перескладено «по старому образцу», але з деякими змінами. Після встановлення радянської влади собор було закрито, а відкрили його… німці в 1942 році. 1963 року його було знову закрито, а остаточно відкрито лише в 1988. Саме Свято-Троїцький собор у Новомосковську є прототипом собору з відомого роману «Собор» Олеся Гончара.

Ці світлини з блоґу http://sez.hiblogger.net розповсюджуються за ліцензією Creative Commons Attribution-No Derivative Works 3.0 Unported License. Це означає, що дозволяється вільне використовування світлин як в некомерційних, так і в комерційних цілях, за умови посилання на їх автора та невикористання задля виконання похідних робіт.Рекомендовать запись
Оцените пост:
Средняя оценка: 5.0 (1)

Показать смайлы
 

Комментариев: 24

с ума сойти. как эта конструкция держится без гвоздей? а какой он внутри?
Ну на срубах держится наверно... А внутри - трёхпрестольный, написано же. Снимать просто вроде как в церквях не положено. Где можно, пишут на дверях, типа шоб вспышки отключали )
Можно спросить разрешения :) Мне так даже в Унивской Лавре разрешили :)
Ну если относительно пусто внутри - то да... Но когда много людей внутри молится, как-то неудобно их фоткать... Врядли Господь будет сурово наказывать за фотографирование внутри храомв, но чисто по-человечески в большинстве случаев и не хочется... Потворюсь, если не пусто внутри )
бебе, "написано же"... можно подумать, это единственный признак)
Нет... Но чего нет, того нет. Сама знаешь, в некоторых случаях просто с порога гонят людей ;) , а не то что фотографировать не дают...
та я же не про фотографии спрашивала:)
А про что? Лучше 1 раз увидеть, чем 7 раз услышать :)
ну да, но если фотографий нет, хотелось _послушать_ о том, что внутри:)
Рекомендував цей запис

Чималий собор. Здивований!

Рекомендовал эту запись
А я там була з шкільною екскурсією ) Дуже вразив!
Рекомендовал эту запись
Читала о нем, когда еще в художке училась. Сам факт поразил, но Новомосковск я не особо жалую...
Рекомендовал эту запись
А я в этой церкви венчалась. Замечательный собор. Только гвозди уже в нем есть :)
Ну уже - да. В куполах, если не ошибаюсь...
во времена советской власти, там не было храма, т.е. в помещении был склад, краской закрасили иконы, короче разворовали все. Потом, при востановлении, снимали краску, многое утеряно. А гвозди сейчас есть и в куполах, и в стенах. Я сама родилась и выросла в Новомосковске. И когда приезжаю, и вижу , что собор в таком плачевном состоянии. То сердце кровью обливается. Ни городские власти, ни церковь не выделяет средств.
Мда. А могли бы. До кризиса думаю у мэрии денежки были, про попов на мерсах молчу...
могли бы и сейчас. Последний раз красили ее в 1996 году. Она в очень плачевном состоянии. А куда уходят пожертвования неизвестно
Я живу в 300м.от этого собора,и нераз бывал в нём!)) Это честно!
Поздравляю )
Рекомендовал эту запись
Интересно)

 Теги

Наш кандидат


Опрос

Как вы относитесь к пробуждению Ктулху?


Интересы

Антиинтересы

Банери


Google Analytics

MAP

Кількість моїх шанувальників в


About me
Тест на украинскость от "КП" в Украине"
Ваш индекс
украинскости: 75
«Поздравляем, ты – нормальный среднестатистический украинец. Вступать в УПА еще рано, но ты рад, что не москаль - и слава богу! И героям слава!»
 
100.gif 0.gif Пройти тест!
ОБОЗ.ua