Epistula non erubescit!

 


Едуард Демерзель
Настрій: нормальний
Музика: Руслана - Дівчина Воїн

Петриківка - столиця українського народного художнього розпису

Петрикі́вка - селище міського типу, центр Петриківського району Дніпропетровської області. Вважається, що назва селища пішла від імені козака Петрика, який колись мав хутір на території сучасного селиша. Петриківку було засновано, як мінімум, в першій половині XVIII сторіччя, оскільки вперше письмова згадка про це селище датується 1772 роком, коли жителі сусіднього села Курилівка звернулись до кошового отамана Петра Калнишевського з проханням перенести до Петриківки свою церкву Георгія Побєдоносця, бо їхнє село затоплювали воді Дніпра.

Цікаво, що оскільки Петриківка мала статус казенної слободи, то в ній не існувало кріпосного права. Люди жили небагато, але були вільними, тому мали і час, і натхнення займатися мистецтвом, і сьогодні Петриківка в першу чергу відома як столиця народного українського живопису.

Кажуть, що історія мистецтва в Петриківці розпочалась з малюнків квітів, якими хазяйки розмальовували стіни своїх цегляних будиночків. Ці «пейзажі» мали не лише декоративне, але й символічне і оберегове значення. Головними інструментами слугували пензлики з котячої шерсті, пальці (в прямому розумінні, а не для того щоб тримати пензля, - пальці мокали в фарбу, а потім залишали відтиски, які перетворилися, головним чином, на ягоди) та фарби, виготовлені з підручних матеріалів – кольорових глин, овочевих соків та трав’яних відварів.

З часом традиція пожвавлення побуту перетворилася на ремесло, і майстри живопису з Петриківки стали відомими не тільки в окрузі, але й по всій Україні. Тепер це були вже не тільки жінки, а й чоловіки, і розмальовували вони все, що можна – від ложок і тарілок до глечиків і величезних скринь.

Не дивно, що головним місцем в Петриківці є центр народного мистецтва «Петриківка». На першому поверсі розташована галерея, де можна побачити роботи народних майстрів – як сучасних, так і майбутніх, адже дітей в Петриківці змалку привчають до традиційного ремесла. А на другому поверсі розташовуються безпосередньо майстерні, де художники працюють і одночасно продають свої роботи. Головний секрет під час відвідування другого поверху – в першу чергу пройти по всіх кімнатах та уважно все роздивитись, підбираючи те, що вам найбільше до вподоби. Адже якщо одразу кидатися і купляти, то грошей може не вистачити на те, що сподобається найбільше, – за законом підлості воно буде в самому темному закуточку =)

А вибрати в Центрі є з чого, аж очі розбігаються – від дитячих свистульок та деревяних ложок до прикольних скарбничок та майстерних картин. І це все не китайське та справді унікальне, довх однакових речей знайти просто неможливо! Єдине, що дещо розчаровує, - це те, що майстри вже не використовують природні барвники, а звичайні фарби, тому, купуючи іграшку для дитини, треба бути обережними і цікавитись, чи є фарба безпечною. Прогрес є прогрес, і навіть в Петриківці вже не малюють розчином бурякового соку, але це не привід не завітати туди!

Ці світлини з блоґу http://sez.hiblogger.net розповсюджуються за ліцензією Creative Commons Attribution-No Derivative Works 3.0 Unported License. Це означає, що дозволяється вільне використовування світлин як в некомерційних, так і в комерційних цілях, за умови посилання на їх автора та невикористання задля виконання похідних робіт.

 

Центр народного мистецтва "Петриківка"
На першому поверсі розташована галерея
Легендарний Петро Калнишевський
Творчість маленьких петриківців
На другому поверсі розташовуються майстерні


Рекомендовать запись
Оцените пост:
Средняя оценка: 5.0 (6)

Показать смайлы
 

Комментариев: 33

Рекомендував цей запис

Українська Культура)

Рекомендовал эту запись

ХОТЕТ продолжения виртуальных экскурсий по знаменательным местам Украины.

Ну такого добра в мене в блозі чимало, ось ТУТ

Особливо цікаво тобі, мабуть, буде про Донецьк, ггг )

Рекомендовал эту запись

дуже цікаво!

залюбки побувала б там :)
Интересно! и красиво. мне кажется, или Петриковская роспись популярна по всей Украине? есть какие-то кружки, в художественных школах и т.д.?
Ну в школе это называется изобразительным искусством ) В России - хохломой, гы-гы )
изобразительное искусство -это обязательный урок, а есть кружки, которые так и называются - "Петриковская роспись"
Были, когда я был маладым.
какое совпадение)
Рекомендовал эту запись
Рекомендовал эту запись
Рекомендовал эту запись

обожаю ее!!! так нравилось рисовать на уроках дизайна в школе..и почему-то именно она удавалась мне больше всего)

а есть у тебя телефон или эл.адрес музея в Петрикивке?
Ееее... Оооо... Якось не здогадався взяти телефон... Стосовно е-майлу дуже сумніваюсь, що в них там є інтернет чи компутер ) А телефон має бути неважко знайти. В Вікіпедії має бути телефон райради, там можна спитати...
Рекомендовал эту запись

Красота!

Рекомендовал эту запись

Я була у Петриківці.Мені дуже сподобались роботи,до того ж це така кропітка робота!

Рекомендовал эту запись

клёво

Рекомендовал эту запись
Рекомендовал эту запись
Рекомендував цей запис

краса

Рекомендував цей запис
Рекомендовал эту запись
Рекомендував цей запис
Як завжди пізнавально! Дякую за все!
Дуже приэмно вас знову бачити, не зникайте!
Та нема за шо))))
Здесь жить клёво! И я с Петриковки! Приежайте сюда здесь красиво
Дякую, були, бачили, гарно :)

 Теги

Наш кандидат


Опрос

Как вы относитесь к пробуждению Ктулху?


Интересы

Антиинтересы

Банери


Google Analytics

MAP

Кількість моїх шанувальників в


About me
Тест на украинскость от "КП" в Украине"
Ваш индекс
украинскости: 75
«Поздравляем, ты – нормальный среднестатистический украинец. Вступать в УПА еще рано, но ты рад, что не москаль - и слава богу! И героям слава!»
 
100.gif 0.gif Пройти тест!
ОБОЗ.ua