Epistula non erubescit!

 


Едуард Демерзель
Настрій: зголоднілий

Розповсюдженість української мови на території України

Випадково натрапив у Вікіпедії на цікавий малюнок, який відображає "використання української мови згідно з переписом населення 2001 року" по регіонах. Не зовсім зрозуміло, що мається на увазі під "використанням", але я припускаю, що це є відображення статистики, скільки людей вважають українську мову рідною, адже саме таке питання, наскільки я памятаю, було в переписі населення.

Отже, що ми маємо, якщо глянути більш глибоко, аніж ділення України "на 3 сорти", запропоноване нам командою Януковича в телевіхзійній рекламі під час президентських виборів 2004 року?

1. З Севастополем та Кримом все зрозуміло - в силу історичних причин носіїв Української мови там обмаль, менше ніж будь-де по Україні.

2. Запорізька область - фіфті-фіфті, дуже цікаво =)))

3. Харківська область - нанабагато, але україномовне населення переважає, я радий до безтями =)))

4. Доволі високий процент україномовних в Донецькій (чверть) та Луганській (третина) областях. Де їх в Донецьку стільки взялося - не маю жодної думки, а от щодо Луганська - не здивований, адже майже половина області - то Слобожанщина, етнічно українські землі, на відміну від тих же Донбасу чи Криму...

Вочевидь, треба розуміти, що українська мова на Волині чи Галичині відрізняється від української на Полтавщині, а на Слобожанщині, мабуть, не менше половини носїїв розмовляють суржиком, але все одно статистика приємна, хоч, звичайно, потрібно ще її покращувати =)))

Доречі, хотілося б спитати в пана Табачника, де він тут бачить, що українська мова не потрібна і "цікава лише вузькому прошарку ураїнської інтелігенції"??? о)0 Дивлячись на цю мапу (лише в чотирьох регіонах та Севастополі україномовні в меншості!!!) легко дійти висновку, що друга державна мова потрібна хіба шо політикам, як хочуть підняти свій рейтинг за рахунок підтримки відживших маргіналалів, які або вперто не хочуть, або просто розумово не здатні сприймати українську мову. Але чи на них треба орієнтуватися у розвитку країни?..Рекомендовать запись
Оцените пост:

Показать смайлы
 

Комментариев: 39

молодца

Табачника на мило!

молоца

Хочу трішечки посперечатися. "Не зовсім зрозуміло, що мається на увазі під "використанням", але я припускаю, що це є відображення статистики, скільки людей вважають українську мову рідною" Перепис - то офіційне дійство, і люди під час нього поводяться відповідно. У моїй сім'ї українською розмовляю я одна, інші члени родини спілкуються російською або суржиком. Серед моїх знайомих - така ж ситуація. По паспорту майже усі - українці. Так може, під час перепису дуже багато людей автоматично відповідали на питання про "використання" мови - згідно з паспортними даними? І насправді ситуація дещо інша?

Не знаю, як на мене, на правду дуже схоже. Суржик - то-таки теж українська мова, хоча, звичайно, можна і сперечатися, але я завжди навожу факт, що суржик українці розуміють відсотків на 99%, а росіяни мають велики проблеми з ним...

Відповідають, чи ти українець, за своїм переконанням. Раніше, коли в паспорті вказувалась національність, національність дитини визначалась за національністю матері. Рідною мовою завжди автоматично була мова нації, до якої ти належав. Згодом все це зумисно переплутали, щоб менше було людей не російської національності. За рідну мову визнавали ту, "на якій ти думав"! А якою мовою я мав думати, коли мене, українця, з української сім'ї віддали у російськомовну школу, бо поруч ніякої іншої не було?! Ось тобі примусово-добровільне зросійщення!
Ну існує гіпотеза, що думають люди не мовою, а образами. Але то вже глибока наука )
Все правильно тут відображено і сумнівів ніяких немає!
Красиво написано, вот и поищите в реальности хотябы в Харькове десяток украиномовных. Не додумывайте того, чего нет или оставляйте свои фантазии внутри себя. Статистику можно рисовать какую-угодно. ""то Слобожанщина, етнічно українські землі"" весьма сомнительно http://h.ua/story/188639/
Как бы по Харькову тут статистики нет. Некрасиво подменять фактаж :)
Согласно данным КМИС, на русском языке разговаривают дома 43-46 процентов граждан страны. Это даже немного больше, чем на украинском! Если уж заговорили о социологах, то есть еще одно интересное исследование, которое проводил в Украине Институт Гэллапа. Эксперты института предложили своим респондентам выбрать вариант анкеты на русском, украинском или английском языках. 83 процента опрошенных выбрали анкету на русском… Эта цифра - яркая иллюстрация того, что замалчивать дальше языковую проблему бессмысленно. Русский должен получить законный статус, пусть не на государственном, так на региональном уровне уж точно. _ _ _ _ _ в Вашей статье данные от фонаря, нет ссылки на организацию, которая проводила исследования. _ _ _ _ _ Если сравнить данные КМИС по результатам экзит-полов с данными ЦИК, то ошибка от 3 до 5% Не так и много. На общую картину особо не влияет.
Про выбор анкеты от Гэллапа - это вообще полный бред. Я бы, например, на испанском выбрал. Ну нравится мне испанский ) Но какое это отношение имеет к статусу государственного или официального языка? о_О А проблему никто и не замалчивает. Наоборот, идёт речь о том, что её вобще не существует. Об этом и говорит ОФИЦИАЛЬНАЯ государственная статистика, а не опросы продажных социологов, проплаченные калесниченками.
Українці будьте мудрими,відмовтесь від мови окупанта,загарбника!Російська мова була силою нав'язана нашим пращурам-тому такий еффект.
Слушна порада!
Даже не буду спрашивать, идиот ли ты … И так все понятно…
Для тебя и подобных тебе ВЫШИВАТНИКОВ — сообщаю: на войне сейчас около 60% — РУССКОЯЗЫЧНЫЕ, которые воюют в том числе и за то, абы ты и дальше міг користуватися українською мовою... А ти на війні був? Впевнений, що не був... А також я впевнений, що завтра, на так зване свято так званої незалежності, одягнеш ти — вишиванку, візьмеш жовто-синій прапорець, і будеш святкувати незрозуміло що ...
Рекомендовал эту запись

сцуконах!!!

Слава вышиватникам !
Рекомендовал эту запись
Всьо правильно, всьо — верно… Все проблемы Украины из-за того, что на ее территории используется кацапська мова… Вот стоит только запретить (под угрозой расстрела) кацапську мову, и ВСЕ И СРАЗУ в Украине станет — ХОРОШО !
Да, забыл указать, что Автор данного поста — Идиот… Дела…
Пост — абсолютно БРЕХЛИВИЙ ! От наприклад, у нас в Бердичиві (а це Житомирська обл.) співвідношення приблизно таке: 40% —російськомовні, решта — україномовні...
Special explanation for idiots: population of cities tends to speak Russian while rural population uses Ukrainian much more. So Berdichev may speak Russian 40%, but villagers around the city may speak preferentially Ukrainian. Do you understand? O U R IDIOT???
Не, ну конечно я понял ! Я понял, что ты — ИДИОТ!

By the way, the map made according the data of census 2001... So, believe or not, it's true...

Ты идиот? Какая разница, когда была составлена эта карта? Шо 2001, шо 2015, — нихера не изменилось …

 Теги

Наш кандидат


Опрос

Как вы относитесь к пробуждению Ктулху?


Интересы

Антиинтересы

Банери


Google Analytics

MAP

Кількість моїх шанувальників в


About me
Тест на украинскость от "КП" в Украине"
Ваш индекс
украинскости: 75
«Поздравляем, ты – нормальный среднестатистический украинец. Вступать в УПА еще рано, но ты рад, что не москаль - и слава богу! И героям слава!»
 
100.gif 0.gif Пройти тест!
ОБОЗ.ua