Epistula non erubescit!

 


Едуард Демерзель
Настрій: пригнічений
Музика: Nirvana - Rape Me My Friend

Еврика! Гравітаційна електрика в кожній домівці! The Future Is Coming On!

Gravia - гравітаційна лампаКлей Маултон (ClayMoulton), студент Політехнічного інституту штату Вірджинія, спроектував торшер Gravia, який живиться електрикою за рахунок сили тяжіння. Лампа містить 25-кілограмовий мідяний тягар, який переміщується людиною на висоту 120 см над рівнем підлоги, а потім до справи приймається сила тяжіння. Неквапливо спускаючись по стрижню торшера, тягар розкручує ротор генератора, що живить десяток економічних світлодіодів, які й дають бажане світло.

Зовнішньо торшер нагадує колону, бокові стінки якої являють собою акрилову лінзу, що дозволяє отримувати світло майже від всієї поверхні лампи, а не лише від тіїє частини, де знаходяться світлодіоди. Акріл (поліметилакрілат) – це термопластичний матеріал, що виробляється шляхом полімерізації 100% чистої сировини (мономерів) і характеризується добрими механічними якостями та високою стійкістю при малій вазі. Як очікується, із часом акріл в лампі старітиме і перетворюватиметься у деяку подобу "фільтру", який блокуватиме синю частину спектру, через що світло ставатиме більш природнім: спочатку пристрій дає світло синіх відтінків, яке, за розрахунками, має стати більш звичним протягом 10-15 років використання лампи.

Gravia здатна генерувати світловий потік у 600-800 лм протягом чотирьох годин, тобто інтенсивність освітлення приблизно еквівалентна лампі накалювання в 40 Вт. Моултон стверджує, що строк служби винаходу становить приблизно 200 років (!) за умови, що механізм працюватиме вісім годин  щоденно. При цьому - ніякого дроту, ніяких рахунків на оплату електроенергії і повна незалежність від мережі.

За великим розрахунком, дана концепція повторює принцип годинника із маятником. Звідси випливає і головне неподобство лампи Gravia - необхідність періодично власноруч піднімати тягар догори. Але, як вважає винахідник, із цим неважко буде змиритися, як, наприклад, із необхідністю розігрівати чайник для приготування кави.

На сьогоднішній день ця лампа не є у масовому виробництві, але встигла зайняти друге місце на виставці "зелених" гаджетів у Н'ю-Йорку. Моултон вже подав заявку на патент, і, можливо, через деякий час кожен із нас зможе відчути себе невеличкою електростанцією.Рекомендовать запись
Оцените пост:

Показать смайлы
 

Комментариев: 11

хороша лампочка :)

Ага, раз заплатив - і маєш безкоштовне освітлення... І тренажер вже не треба :)

ага, тренажер - то класна штука, особливо якшо безкоштовна )))) так шо таку лампочку і я б не проти заімєть )))

Збираємо на ХайБлозі людей, хто хоче лампу, пишемо колективну заяву і відсилаємо! І чекаємо, поки нам приёдуть лампочки. Оптом - зі знижкою! :)

мене прашу вписати першим номером, ггг то шоб часом не забули ;))))))

Прикольно. Я теж собі таку хочу.

Важкий рубільнік

Присоединяюсь к списку желающих. Поднимать тяжести - моё тайное увлечение (мечтаю убить врага шаром для игры в боулинг).

и ведь куда гуманнее, чем заставлять хомячка бегать в колесе.

Да, это более современно, но как-то связь с живой природой меньше ощущается :)

зато гринпис спит спокойно, им не хомячка не жалко:)


 Теги

Наш кандидат


Опрос

Как вы относитесь к пробуждению Ктулху?


Интересы

Антиинтересы

Банери


Google Analytics

MAP

Кількість моїх шанувальників в


About me
Тест на украинскость от "КП" в Украине"
Ваш индекс
украинскости: 75
«Поздравляем, ты – нормальный среднестатистический украинец. Вступать в УПА еще рано, но ты рад, что не москаль - и слава богу! И героям слава!»
 
100.gif 0.gif Пройти тест!
ОБОЗ.ua