Epistula non erubescit!

 


Едуард Демерзель
Настрій: добрий
Музика: Крихітка Цахес - Аврора

VII екофест «4й блок»: сольний концерт гурту «Крихітка Цахес» у Харкові

Концерт гурту "Крихітка Цахес" у Харкові, 26 квітня 2009Чи пам'ятає хтось день і час, коли став фанатом музики тієї або іншої групи чи виконавця? Навряд. Зазвичай пристрасть до музики приходить з часом, шляхом тривалого прослуховування, непомітно та легко, проте не миттєво. Справді, існує і «любов з першої» ноти, коли мелодія одразу западає в голову, а слова торкаються серця; але, хоча ми і можемо пам'ятати місце, оточення чи події, за яких це сталося, день і час ми пригадати не здатні – в тому числі і через те, що це не так вже і важливо... Тим не менше, я можу назвати день і час, коли в моєму житті раз і назавжди з'явилась музика групи «Крихітка Цахес» – 13 серпня 2006 року, між півтретьою та трьома двадцятьма пообіді.

Я сидів в центрі Івано-Франківська в кафе «Рушничок» і наминав смачний борщ з налисниками, закусуючи хлібом із пліснявою (ніщо в цьому світі не є ідеальним, і кафе «Рушничок» – не вийняток), а з динаміків радіоприймача линули звуки приємної мелодії та чарівний жіночий голос, який виводив «Ангела як йаааааа...» із найрізноманітнішими інтонаціями, неначе Тар'я Турунен, тільки на декілька октав вище. Коли стало зрозуміло, що пісня добігає кінця, я закрив рота і завмер з ложкою в руці, намагаючись не видати ані звуку, – здається, тоді найбільше я боявся не почути те, що мав сказати діджей – ім'я виконавця цієї чудової пісні. Чи все таки я більше боявся того, що він його НЕ СКАЖЕ?... Але діджей сказав, і я почув слова, що були для мене найважливіші в  13 день 8 місяця року 2006, і вони звучали так: «Це була група «Крихітка Цахес» із піснею «Ангела»...»

26 квітня 2009 року гурт «Крихітка Цахес» завітав до Харкова із сольним концертом в рамках VII міжнародного екофесту графічного дизайну «4й блок». Звичайно, я не мав права пропустити таку подію. Виступ перевершив всі мої сподівання. Єдине насправді неприємне враження – це невелика кількість людей, що прийшли на концерт. Малий концертний зал «Радмір Експохолу», що вміщує півтисячи людей, був ледь заповнений на половину. Я не можу прийняти пояснення ні про те, що в Харкові непопулярна україномовна естрада загалом і «Крихітка Цахес» зокрема, ні про те, що ціни на квитки «кусалися» - ані зібрати 500 фанатів, ані заплатити 40-60 гривень не є якимось надзавданням відповідно для менеджерів та  відвідувачів.

Єдине розумне пояснення, яке я маю, - то відсутність адекватної інформації про концерт. Особисто я дізнався про нього майже випадково – мені розповіла  знайома, знаючи, що я фанатію від «Крихітки». І це при тому, що я кожен робочий день двічі буваю на тій станції метро, біля якої і відбувався концерт! Інформації справді було вкрай обмаль – єдине, де я ще бачив інфо про концерт зокрема та екофест загалом – це рекламні оголошення, причеплені над дверима (!) вагонів метрополітену. Зрозуміло, що традиційна реклама занадто коштовна, але не були задіяні більш доступні та масові засоби – як от листівки (які в тому ж метро рекламують, вибачте, навіть націонал-соціалістичну партію, повідомляючи народу, що «Біла людина – то велична Україна») чи інтернет, де, аби знайти інформацію, також треба було попотіти. Хочетсья сподіватися, що організатори врахують ці моменти наступного разу, і я не пропущу обіцяний тур в підтримку другого альбому «Крихітки Цахес», який має попередню назву «Рецепт».

Але що ж концерт? Насильніше враження – це вокалістка гурту Саша Кольцова (або, як її ще називають, Каша Сальцова). Вона виявилася надзвичайно приємною людиною. На сцені поводилася не зухвало, навіть дещо сором'язливою, скромно приймала шалені аплодисменти публіки та дуже вдало вставляла коротеньки монологи між виконанням пісень. З самого початку концерту, побачивши, що на передніх рядах (які були дорожчими) є вільні місця, запропонувала людям із другої частини залу переміститися поближче і, коли вони нерішуче завмерли, здивовані такою пропозицією, ще декілька раз спонукала – серйозно, давайте сюди! На мить я подумав, що даремно переплатив 20 гривень за краще місце =), але ця думка щезла так само миттєво, як і з'явилася, бо, будучи автоматичним проявом зеленої «жаби», вона не виражала моїх справжніх відчуттів – адже, йдучи на концерт, я точно не знав, скільки коштуватиме квиток, і був готовий віддати за нього вдвічі дорожче, ніж віддав насправді.

Але всеж-таки доброта солістки гурту мені трохи вилізла боком: до мене (чому саме до мене???) поряд підсів ззаду якийсь аж занадто емоційний підліток років 13-15, який ледь не зіпсував мені всю насолоду від концерту. В перші хвилин десять ряд під нами ходив ходуном: хлопець підскакував, тупотів ногами, зойкав, тряс головою, махав руками, плазував кріслом, сповзаючи додолу, а потім так само вдирався до нього назад, і, між іншим, спромогався кричати «Браво!» та хлопати в долоні так, що приглушав для мене навіть барабанний стукіт та акорди електрогітари, що неслися з чималеньких колонок. Власно кажучи, він робив все, що тіки можна, – хіба що не дрочив на сцену. Я, звичайно, розумів його емоції, і в деякій мірі поділяв їх, але ж я прийшов послухати не його, а «Крихітку Цахес»! На щастя, хлопчисько досить швидко вгамувався, знесилившись, і надалі задовільнився лише гучними аплодисментами – а в цьому отримав підтримку і від мене.

Незважаючи на попередню заяву Каші про те, що «нові пісні вигадують лише ті, в кого погані старі», «Крихітка Цахес», окрім старих-добрих хітів з платівки «На першому місці»,  порадувала шанувальників і піснями з майбутнього альбому – багато я не запам'ятав, бо чув вперше, але «Авто» та «Ало-Але» були =) І, звичайно, був ремейк композиції ТНМК «Восени», який визвав нійбільший ажіотаж серед публіки – багато людей повскакували з місць та стрибали, наче скажені, і це було круто! Ех, де мої молодії літа? =) Нажаль, я так і не дочекався іншого ремейку - «Аврора», яка, мабуть, була на afterparty в клубі Jazzter, де було обіцяно «вокальну програму», і куди я не ризикнув піти через ускладненість повернення додому посеред ночі з центру міста, де цей клуб знаходиться. Зараз я про це рішення жалкую, але, як кажуть французи, «така селяві» =)

На завершення Каша розкидала зі сцени десь з десяток екоторб з проекту «Торба природі» - юрба ласих до халяви підлітків ледь не вдерлася на сцену. Щоправда, розкидала, - то громко сказано, адже насправді вона їх майже віддала в руки тим, хто найжалобніше просив та найвище тягнув руки... Нє, все-таки вона справді добра, або ж добре маскується! =) Після того була ще одна пісня, і – кінець. Попрощавшись і запросивши на afterparty, члени колективу зникли зі сцени.

Найпалкіші фанати затримались і вговорили доброго чоловіка (я так і не врубився, хто то був) віднести на підпис Каші різноманітний крам, серед якого був і мій ліцензійний диск, який рік тому я тягнув до Харкова аж зі Львівщини. Чекаючи, поки винесуть афтографи з гримерки, якась дівчина із жадобою розглядала сцену та казала своєму хлопцеві: «Де та пляшка, що з неї пила Каша? Вона її доторкалася! Я візьму ту воду та обільюся нею!!!» Отакої: у казці Теодея Гофмана чарам Крихітки Цахес були непідвладні лише люди мистецтва та серця закоханих, але не піддатися чарівності «Крихітки Цахес» в реальному житті, здається, набагато важче. І це файно!

________________________________________________


Коротеньке відео, зняте на фотоапарат, тому звук жахливий – це зовсім не те, що було насправді =)

Нагадую, що ви можете приєднатися до групи шанувальників "Крихітки Цахес" на ХайБлогері.

Як в анекдоті: Вчора був в театрі! І що, гарне було місце? Ага, - між каракулем та ламою! =)
Каша відкриває пляшку «Моршинської», якій призначено стати об'єктом поклоніння
Під час виконання особливо енергійних композицій народ не витримував, підскакував, і танцював ц проходах.
Cinderella-like clothing, або Каша-Попелюшка
Гитарист Микола у фірмовій «Цахівській» футболці «Make Love, not F*ck!».
Фотографи знімають фронтменів, а я – фотографів: класичне запитання «Хто наглядає наглядачів?» в даному випадку не залишається без відповіді =)


Рекомендовать запись
Оцените пост:

Показать смайлы
 

Комментариев: 29

да, с информацией насчет концерта они что-то не додумали... про "4й блок" слышала (благо худпром рядышком), про "Крихітку Цахес" - нет

А що, пішла б, як знала? Треба нам збіговисько блогерів на наступному концерті влаштувати ;)

надо было))) но было замечено, что вы избегаете общества харьковских блоггеров)))
Це все наклепи недоброзичливців!!!
да ну? ;) и на котором же из этих сборищ вас видели?
На усіх, на які мене запрошували, окрім першого =Р
дык кто ж на блоггерские сборища приглашает??? сами приползают, кто хочет)))) но - я запомню эти слова
))) Ну я не в тому розумінні, що мені треба персональне запрошення на картці, але ж треба знати коли і куди йти... А окрім першого збору, що був 2007 року в день виборів і коли небайдужа до держави людина =Р не могла прийти, більше не про які збори я не чув...
хм... вообще-то в прошлом (2008) году была распиаренная встреча блоггеров в харькове...
Перший раз чую о_О Чи то десь рік назад було, що натовп з інших міст приїжджав? Якщо так, то я тоді був на протилежному боці країни :)
где-то так)))) это просто в тему фразы "окрім першого збору, що був 2007 року в день виборів і коли небайдужа до держави людина =Р не могла прийти, більше не про які збори я не чув" :)
Запамятував )
ничего, бывает))))
у меня тоже есть видео крихытки, потому что каша сальцова -- это такое существо, кусочек которого хочется забрать себе, хотя бы в виде ужасного хрипящего видео, снятого на фотоаппарат. это они были прошлой весной в ККЗ Украина на каком-то "весеннем" фесте. наверное, прёт её Харьков весной :)

А то не позаминулого року було?... В березні, я теж збирався піти, але зліг із застудою, тож довелося чекати 2 роки...

каша сальцова -- это такое существо, кусочек которого хочется забрать себе

Афоризм, однако!!! )))

смачно сказав)) був би в харкові сходив би
4 квітня 2009 рік, десь 21 година вечора... Я запамятала ту дату, коли мені насправді дуже запала в душу музика Крихітки Цахес... Раніше чула, але чомусь пропускала повз вуха... Мабуть, тому що була зацікавлна Нірваною, Ролінгами і іншими..... наразі, Крихітка мене заспокоює.... Голос неймовірний, та і взагалі...)
Ага, саме так! "Цахеси" - то наша відповідь "Кренберіз" та "Гарбідж" ))) А яка саме пісня тебе змісила зернути на себе увагу? =)
В мене відразу декілька, ну " в мене є мен" і "Твої ало, мої але ".... Деталь ще... та взагалі... Мені вперше так за день сподобались пісні) Так мені потрібно дня три, щоб влитись в музику, а тут дуже швидко) + якщо ще взяти те, що раніше я взагалі не переварювала "Цахесів".. просто є такий грут, ну то і є....А тут) Блін, взагалі жити тер не можу) Якщо о 5 ранку не послухаю Цахесів, день вже не такий)
Фігасє, не дивно, що ти не висипаєшся - о 5 ранку підійматися о_О А я от навпаки Цахесів замість колискової слухаю на ніч )))
В мене ранкове пробудження, і хороший настрій на весь день)
Рекомендовал эту запись
Рекомендував цей запис

музіко!

Дякс :) І Не просто музіко, а прегарне музіко! :)
Блін, класно написав)) я казала, що тобі можна в журналістику подаватися))
І не кажи - і чтець, і жнець, і на тримбіті гравець )
та вообще, майстер на всі руки)))
Це скажи, що ти це все прочитала )
нєєє, 2-а абзаци)) мені сподобалося))

 Теги

Наш кандидат


Опрос

Как вы относитесь к пробуждению Ктулху?


Интересы

Антиинтересы

Банери


Google Analytics

MAP

Кількість моїх шанувальників в


About me
Тест на украинскость от "КП" в Украине"
Ваш индекс
украинскости: 75
«Поздравляем, ты – нормальный среднестатистический украинец. Вступать в УПА еще рано, но ты рад, что не москаль - и слава богу! И героям слава!»
 
100.gif 0.gif Пройти тест!
ОБОЗ.ua