Epistula non erubescit!

 


Едуард Демерзель
Настрій: добрий
Музика: Машина Времени - Флаг над замком

Підгірці. Замковий парк та костел Воздвиження.

Про замки «Золотої підкови» Львівщини загалом і про Підгорецький замок зокрема не писав вже, мабуть, тільки ледащо (і, зрозуміло, той, хто там не був =) ). Повторюватись якось не хочеться, але й не поділитися власними враженнями також не можеться. Тому спробую звернути увагу та поставити акценти не на самому Підгорецькому замку, а на тому, що його оточує – на саді та костьолі Воздвиження. Ілюстрації додаються.

Про сад особливо цікавого розповісти нічого не можу – крім того, що він досить гарненький. Такий би у власне володіння =) Особисто мені сподобалась та його частина, що знаходиться з тилу замку. Вона таємнича і захоплююча: просторна лужайка поміж старовинною усадьбою та хащами – класичний пейзаж вікторіанських романів та фільмів жахів.

Фронтова частина саду також має свою родзинку. Якщо стати біля воріт замку (або в них), то, дивлячись вперед, бачиш гарну липову алею довжиною в декілька сот метрів, в кінці якої розташовується старовинний костел. Це костел Воздвиження, який разом із садом та замком  утворює єдиний архітектурно-парковий ансамбль.

За різними даними, костел Воздвиження було споруджено між 1750 та 1790 роками, на замовлення тодішнього хазяїна Підгірців Вацлава Жевуського. Архітектором був Кароль Романус, скульпторами – Фессінгер та Леблас. Сам костел являє собою ротонду діаметром біля 12 метрів, що має портик із 14 колон, прикрашений скульптурами з білого каменю. Біля самого костелу також стоять фігури, зокрема, Богоматері, також можна побачити інші таємничі артефакти, якто повалені хрести з каменю. Судячи з того, що костел мав слугувати усипальницею, поряд з ним мав би бути цвинтар, тож не виключено, що під землею знаходяться могили, які, втім, по наземним прикметам розпізнати наврядчи можливо.

Костел наразі працює і слугує громаді села. Якщо не помиляюсь, він греко-католицький. Зсередини виглядає не менш старовинним і таємничим, але через зрозумілі причини фотографій немає.

Підсумовуючи, можу сказати, що теріторія навколо Підгорецького замку, зокрема сад та костел, особисто мні сподобалася набагато більше самого замку, який являє собою досить жалюгідне видовище. Втім, весь ансамбль сукупно створює доволі загадкову та дещо гнітючу атмосферу, і це місце неодмінно мають відвідати всі шанувальники старовини. Готам теж рекомендується до відвідин, - кажуть, в Підгорецькому замку живе привид дівчини, який бачили навіть туристи =)

Creative Commons License Ці світлини з блоґу http://sez.hiblogger.net розповсюджуються за ліцензією Creative Commons Attribution-No Derivative Works 3.0 Unported License. Це означає, що дозволяється вільне використовування світлин як в некомерційних, так і в комерційних цілях, за умови посилання на їх автора та невикористання задля виконання похідних робіт.

Підгорецький замок зі сторони внутрішнього парку.
Стежка та арка у внутрішньому парку.
Підгорецький замок зі сторони головної брами.
Центральна алея.
Костел воздвиження, вид з центральної алеї.
Камяний хрест на подвірї костелу.
Костел воздвиження зблизька.
Скульптура Богоматері біля костелу.


Рекомендовать запись
Оцените пост:

Показать смайлы
 

Комментариев: 12

Гарно, я теж там колись була. Замок був у стадії реконструкції, але як на мене зараз він виглядає ще більш занедбаним. шкода, адже архітектура - просто шикарна, як на мене.
Ну минулого літа Ющенко збирав олігархів у цьому парку і вибив з них гроші на реальну реконструкцію... Щоправда, це було ще до кризи, і невідомо, як воно буде далі... Але якщо відремонтують, то буде справді чудово =)
ЗИ: ці світлини річної давнини =)
вид со стороны парка - бесконечного могу смотреть, хоть на фото, хоть вживую!
Представил тебя в этой шляпке и длинном платье, прогуливающейся под зонтиком по этому парку =) Графиня Денисова в собственном замке =)
ооо! даже слов нет, позаимствую твое представление:)
клас:) теж залишились від нього лише приємні спогади та таємничість:) а всередину потрапити не вдалось?
Нє... Я твій пост про Підгорецький замок пам'ятаю, і оскільки його навряд хто перевершить, вирішив зосередитись на околицях ))))
та ладно (зашарілась)))) ми якраз всередину не потрапили:/
а як туды потрапыти?

На маршрутці :)
It is a abbreviate footfall for assembly planners to construe that abundance in the locker allowance with Abercrombie Fitch in foreground of the camera. Joseph Sayers Abercrombie Fitch Knit Tanks & Camis got his apprehension by getting a wrestler who airish nude for a Playgirl casting submission. Abercrombie Fitch Knit Tank & Cami absolutely pays added than Playgirl!

 Теги

Наш кандидат


Опрос

Как вы относитесь к пробуждению Ктулху?


Интересы

Антиинтересы

Банери


Google Analytics

MAP

Кількість моїх шанувальників в


About me
Тест на украинскость от "КП" в Украине"
Ваш индекс
украинскости: 75
«Поздравляем, ты – нормальный среднестатистический украинец. Вступать в УПА еще рано, но ты рад, что не москаль - и слава богу! И героям слава!»
 
100.gif 0.gif Пройти тест!
ОБОЗ.ua