Epistula non erubescit!

 


Едуард Демерзель
Настрій: добрий
Музика: Eurythmics - I Saved the World Today

Мистецтво хімер (Ars Chimaera): свинячі крила як витвір мистецтва

Мистецтво хімер - трансгенна мишаЯкщо ви запитаєте будь-кого зі своїх знайомих, які види мистецтва відомі йому (ій), що можна почути у відповідь? Музика, література, живопис, скульптура... Більш просунуті, можливо, пригадають, що театр, архітектура, кіно та фотографія також є мистецтвом. Але це ще не все. Життя не стоїть на місці, і нові технології, що стрімко входять в наше життя з усіх боків, відкривають перед художниками нові можливості для реалізації свої витворів, породжуючи іноді досить дивовижні види мистецтва. Одним з таких видів є так зване «мистецтво хімер» (ars chimaera).

Мистецтвом хімер називається царина художньої діяльності, що пов'язана з цілеспрямованим конструюванням нових, не існуючих в природі сполучень генів, які дозволяють отримати організми з естетичними властивостями, що задані митцем наперед. (Свою назву це мистецтво отримало від чудовиська з давньогрецької міфології, що являло собою потвору з головою льва, тілом кози та хвостом дракону. З того часу хімерами називають різноманітних монстрів та мутантів, а також нездійсненні мрії та фантазії.)

Крольчиха Альба - витвір трансгенного мистецтваОдна з найбільш відомих хімерних робіт – GFP Bunny, що була реалізована Едуардо Кацом в 2000 році, у співробітництві з групою інших вчених. Її сенс полягав в отриманні трансгенного ссавця – кролика, до геному якого було вбудовано фрагмент нуклеотідної послідовності ДНК медузи Aequorea Victoria, яка відповідає за генерацію флюоресцуючого білка (GFP). В результаті на світ з'явилася крольчиха-альбінос на ім'я Альба, що сама генерувала світло в зеленому спектрі у відповідь на її освітлення у синьому чи ультрафіолетовому діапазоні. На першому малюнку зверху наведено аналогічний витвір мистецтва – флюоресцуючу мишу.

Однією зі стратегій митців ars chimaera є пошук не того, що мистецтво також може зробити, але того, що може зробити лише воно. В результаті акцент творчої діяльності зміщується з виробництва художнього продукту на дослідження умов створення витворів мистецтва: продукт творчого акту має обов'язково зазнати невдачі, аби потім бути естетизованим, має спочатку втратити технологічну цінність, аби надалі отримати цінність мистецьку.

Ars Chimaera - крила свиніЧи не найліпшою ілюстрацією цієї мистецької парадігми є проект австралійських художників Йонат Цурр (Ionat Zurr) та Орона Каттса (Oron Catts) «Крила свині» (The Pig Wings), який було реалізовано 2002 року. Використовуючи технологію тканинної інженерії, митці виростили крила на основі стволових клітин свині (на фото). І хоча проблеми технологічного характеру, що виникли підчас спроб трансплантації цих крил тварині-донору, врешті і були вирішені, але автори прийняли рішення не породжувати реальну хімеру. Свідома незакінченність, незавершеність роботи говорить про те, що саме запрограмована нефункціональність свинячих крил, які тільки за формою є крилами, але за суттю та внутрішньою конструкцією не призначені для польоту, і є тим, що робить їх витвором мистецтва.

Не дивлячись на те, що першими враженнями від мистецтва хімер можуть бути і огида, і переляк, насправді  ars chimaera має яскраво виражений попереджувальний характер, оскільки, фіксуючи ситуацію можливої поразки сучасної науки та техніки, воно тим самим переходить до гуманістичного виміру, породжуючи в нас роздуми про відповідальність за свої дії як перед нашими нащадками, так і перед іншими живими видами, що існують на планеті.

Детальніше тутРекомендовать запись
Оцените пост:

Показать смайлы
 

Комментариев: 7

Рекомендовал эту запись

интересно было почитать)

Дякс =)

очень занятно. а никакие гринписы не возражают?

Ну, по-перше, в них інших проблем вистачає. А по-друге, можливо, вони ще просто не знають про таке просунуте мистецтво =)

красуньки)

Хто саме? Миша, кроль чи свинячы крила? )

To flash you or put on the amaze on the important occasion, searching for admirable Tiffany is a must-be choice.This two pieces of Tiffany Jewellery cuff, one is wide, addition is narrow. You can accept it according to your wrist and outfit.Whatever your acumen for absent to buy a Silver Jewellery design ring, apperceive and accept your blazon of diamond, befitting in apperception the occasion. Today, a Tiffany Accessories design ring is the trend, and there can be annihilation bigger than a design ring, either to amuse yourself or your admired ones.

 Теги

Наш кандидат


Опрос

Как вы относитесь к пробуждению Ктулху?


Интересы

Антиинтересы

Банери


Google Analytics

MAP

Кількість моїх шанувальників в


About me
Тест на украинскость от "КП" в Украине"
Ваш индекс
украинскости: 75
«Поздравляем, ты – нормальный среднестатистический украинец. Вступать в УПА еще рано, но ты рад, что не москаль - и слава богу! И героям слава!»
 
100.gif 0.gif Пройти тест!
ОБОЗ.ua