Epistula non erubescit!

 


Едуард Демерзель
Настрій: добрий
Музика: Mylene Farmer - Comme jai mal

Місто-курорт Миргород

Миргород – саме те місто, в якому, за Миколою Гоголем, посварилися Івін Іванович з Іваном Микифоровичем. Але то було ще до того, як у 1912 році було відкрито цілющі властивості місцевої мінеральної води. Відтоді Миргород став відомим курортним містом, яке може посперечатися навіть із Трускавцем. А із кількістю миргородської води у пляшках, що зараз споживається українцями, може посперечатися хіба що моршинська.

Мінеральну воду в Миргороді було відкрито випадково. 1912 року виснажилися старі артезіанські джерела, якими користувалися місцеві жителі. Нову скважину пробурили на соборній площі, і з неї забив фонтан, розповсюджуючі запах сіроводороду. Міська влада постановила джерело закрити, оскільки «вода смердюча та до вжитку не гожа». Звідкиля ж їм було знати, що саме ця «смердюча» вода принесе в майбутньому місту Миргороду велику славу?...

Місцевий лікар Іван Зубковський, пам'ятник якому зараз прикрашає одну з алей Миргород-курорту, здогадався про можливі лікувальні здібності нововідкритої води та відіслав пробу до одеського відділення Російського технічного товариства, де було визначено, що ця вода за своїм складом наближається до всесвітньо відомих вод німецьких міст Баден-Баден та Аахен. Мінеральна миргородська вода є хлоридно-натрієвою малої мінералізації з невеликим вмістом кальцію та магнію. Вона використовується при лікуванні функціональних захворювань шлунку та кишівника, гаститів зі зниженою кислотністю, хроничних захворювань печінки, жовчного міхура та супутніх розладів нервової системи. Перша оздоровниця Миргорода відкчинила свої двері 1917 року і надалі популярність курорту лише збільшувалась. Сьогодні Миргород – одине з найбільших міст-курортів в Україні, на його території розташувалися  6 великих санаторіїв, які щорічно приймають десятки тисяч відпочиваючих.

Полтавщина – чи не єдиний край Лівобережжя, де змучена містом людина може знайти собі прихисток. Миргород у цьому плані не є виключенням: лише тихі гаї, що розкинулися берегами річки Хорол, варті того, аби відвідати Миргород. Але і тим, хто полюбляє не тількти природу, але й рукотворні пам'ятки, зокрема, архітектуру, буде на що подивитись. Територія місцевого курорту немов повертає відвідувача на декілька десятків років назад, в тихі часи радянського застою, а до послуг любителів старовини – Свято-Успенська церква XVIII сторіччя. Немаловажливим є і той факт, що змучена в Києвському чи Харківському мегаполісах людина може дістатися Миргороду, що знаходиться майже посередині шляху між найбільшими містами України, менші ніж за три години – чи то автомобілем, чи то потягом «Столичного» експресу. А коротентку екскупсію містом можна пройти прямо зараз :)

Creative Commons License Ці світлини з блоґу http://sez.hiblogger.net розповсюджуються за ліцензією Creative Commons Attribution-No Derivative Works 3.0 Unported License. Це означає, що дозволяється вільне використовування світлин як в некомерційних, так і в комерційних цілях, за умови посилання на їх автора та невикористання задля виконання похідних робіт.

Центральний вхід до Миргород-курорту з боку вулиці Гоголя - головної магістралі міста.
З головних воріт центральна алея веде вглиб курорту.
Рослинний портрет Тараса Шевченка.
За територією курорту в Миргороді, як, мабуть, і у кожному місті України, є свій монумент Великому Кобзареві.
А місцевим пророком в Миргороді вважається лікар Іван Андрійович Зубковський, якому належить честь відкриттся цілющих властивостей миргородської води.
Знаменита "Миргородська калюжа" - невеличке озеро на кордоні курорту та центральної частини міста, в якому живуть прекрасні лебеді.
Свято-Успенська церква XVIII сторіччя також знаходиться на території курорту, поряд з калюжею.
Миргород лежить на берегах річки Хорол, і це тільки додає плюсів курорту, який має власний пляж.
Головний бювет Миргород-курорту.
Поряд з бюветом є своя маленька калюжа, в якій живуть качки.
І живуть в непоганих умовах :)
На території курорту є декілька сувенірних крамниць, де можна придбати що-небудь на згадку про місто.
Іван Іванович з Іваном Микифоровичем ще не посварилися :)
Майже велитенські кактуси поряд з березами - дивне сусідство о_О
Якщо йти до курорту не через головний вхід, то можна натрапити на такий дороговкажчик. До курорту - ліворуч, праворуч - церква Свідкив Єгови :)
Ще одна гордість Миргорода - Керамічний технікум, що було засновано більше 100 років тому, у 1896.
Симпатичні прадавні горщики :)


Рекомендовать запись
Оцените пост:

Показать смайлы
 

Комментариев: 16

Просто казка, а не місто!!! Я там 2 рази в санаторії відпочивала...Там настільки добра атмосфера, що виникає таке відчуття, що це "моє" місто, ніби я прожила там все життя!

Правда, майже ті самі відчуття :) Дуже спокійно і затишно... А влітку та восени - повно місцевих овочів та фруктів за прийнятною ціною... Груші розміром з два кулаки - ніде більше не бачив таких... Ех :)

як завжди-пізнавально і цікаво...

Так, щось я давно не публікував фоток, - доводиться виправлятися :)

так симпатично и уютно/ и пляж, и лужа/ надо ехать.
Город очень красивый. Вот недавно отдыхала там ! Просто чудесно ! Свежый воздух, хорошая природа ! Жаль что отдых длился не долго... :( Обязательно вернусь туда ! Выражаю благодарность Mirg.org.ua за отлично предоставленное мне жилье
Сказать что Миргород город невероятной красоты не сказать ничего!!! Это рай на земле наполненный умиротворённостью,утопающий в зелени островок покоя и ощущения тихого нескончаемого праздника. Люди приезжающие к нам судя по лицам и поведению пребывают в состоянии медитации.Спокойные,счастливые,просветлённые... Воздух кристальной чистоты,сказочные водоёмы,птицы и масса сувенирных лавочк.Красивейший курорт.Единажды побывав там вы рискуете возвращаться туда сново и сново...

Потрясающий стиль, благодарю )
Я в Миргороде не была но смотрела в интернете город сказка

А что же вы так ,надо побывать!
Да живописный город

ех, саме в курортному місті Миргород у авіаційній частині я проходив місячні військові збори.:) Місяць в казармі, а навкруги курорт, от таке суворе життя. :)
Ну хоч водички попили? :)
я навіть той самий вхїд в життєдайний курорт побачив лиш раз - коли вже додому на автовокзал їхав. =)
Хочу в миргород

Аналогично, на недельку, до второго :)

 Теги

Наш кандидат


Опрос

Как вы относитесь к пробуждению Ктулху?


Интересы

Антиинтересы

Банери


Google Analytics

MAP

Кількість моїх шанувальників в


About me
Тест на украинскость от "КП" в Украине"
Ваш индекс
украинскости: 75
«Поздравляем, ты – нормальный среднестатистический украинец. Вступать в УПА еще рано, но ты рад, что не москаль - и слава богу! И героям слава!»
 
100.gif 0.gif Пройти тест!
ОБОЗ.ua