Epistula non erubescit!

 


Едуард Демерзель
Настрій: голодний

Мови розвиваються нерівномірно

Результаты исследования показали, что мировые языки развиваются неравномерно, скачками, сообщает Компьюлента со ссылкой на New Scientist. Марк Пагель из Университета Ридинга (Великобритания) и его коллеги применили статистические приёмы, обычно используемые в биологии, при анализе трёх основных языковых групп мира: индоевропейской, австронезийской и банту. Сравнив часто используемые слова в каждой из них, учёным удалось выявить, какие языки произошли от других языков в своей же языковой группе. Это позволило исследователям построить "семейное древо", на котором ясно виден язык-"прародитель" и сотни "дочерних" языков.

Если бы они развивались постепенно, без скачков, то тогда длина каждой "ветви древа" должна была оказаться одинаковой. Учёные, однако, определили, что чем более язык отличается от "корней", тем сильнее ветвится его собственная "ветвь". Это может говорить о том, что при каждом разделении происходил очередной скачок языковой эволюции. Они также обнаружили всплеск изменений пунктуации в точке отделения одного языка от другого.

В 2005 году Пагель выяснил, что 22% эволюционных генетических изменений разновидностей деревьев приходятся на одинаковые периоды ускоренного их развития. По его словам, языки могут внезапно отделяться от подгруппы, когда небольшое сообщество отделяется от более крупного, чтобы основать свою обособленную общину. Аналогичным образом, кстати, изменяются и гены, приспосабливаясь к новому окружению.

Коллега Пагеля, Квентин Аткинсон, добавил, что когда небольшое сообщество оказывается изолированным от более крупного, любые незначительные отличия речи могут усилиться во много раз. Опять же напрашиваются параллели с биологией: процесс эволюционного развития быстрее происходит в небольших изолированных популяциях живых организмов.Рекомендовать запись
Оцените пост:

Показать смайлы
 

Комментариев: 28

Ннняааа... Бросаем работать, начинаем исследовать... :)

А вот это дерево бы увидеть... *мечтательно*

В якому вигляді? :)

В графическом... Ну, не полностью, а где что поближе, родное...

Ну то доведеться або самому малювати, або дуже довго шукати :)

Можна списки Сводєша подивитися для мов, які цікавлять - це буде такий-собі зріз :) Навіть формули є, аби вираховувати час розходження цих мов :)

А где?

В спеціальній літературі :) Але аби познайомитися із ними, досить буде і Гугла :) Наскільки я памятаю, в Вікіпедії списки Сводєша непогано розписані ;)

:)

Шо, незрозуміло нічого? Чи ліньки шукати? ;)

Чо не зрозуміло, зрозуміло :)... Трохи подивилася... Якось ще гляну як буде час, дякую :)

колись на порівняльому мовознавстві ми всі ці гілки вчили на пам'ять, як табличку множення ))

а паралелі з біологією дуже влучні!

Ну і як, запамяталось шо-небудь? :)

шось таке пригадую, як семіто-хамітську (здається якась із африканських, я її все з хамством асоціювала, поки вчила ))) а ше одна прикольна - манде, теж десь в Африці нею досі спілкуються, так я завчила за такою асоціацією - манде-катманде, не знаю чому, але було смішно )) мабуть тому шо дитьом тоді була ;)) а взагалі, думаю, якби нарити зараз старі конспекти - то за вечір все б пригадала, дуже вже специфічні назви у більшості мов, а це якраз і найкраще вчиться )

Прикольно, я так глибоко не вивчал предмет...

А семіто-хамітська - то всеє із Азії, із Ближнього Востоку, семіти - то ж євреїв іноді так кличуть, бо вони належать до цієї групи, як, доречі, і араби, з якими вони воюють :)

ну от, з табличкою множення явно не склалося )))))) память підводить, ех... старію певно ((

Та ладно! Отут почитай про те, що мозок має забувати старі знання, аби запамятовувати нові :) Здається, навіть відомо, що це відбувається за показниковою функцією - принаймні, у коротосрочному варіанті :) Так шо все нормуль, не переймайся ;)

вмієш заспокоїти ;))

Отут натисла, і виявилось - шо вже читала, просто забула ))))))))))))) зате згадала, що в мене ше тоді виникло питання, чому останній ФАКТ - жах феміністок??? що може бути спільного між боротьбою за рівні права та вагою мозку?

Ну якщо буде доведено, що мозок чоловіків більш розвинутий, ніж мозок жінок, то це може слугувати теоретичним обґрунтуванням того, що жінки розумово менш розвинуті, і відповідно, ні про які рівні права мова не може йти... Як тобі таке пояснення? =Р

якби таку теорію можна було б науково обгрунтувати, чоловіки давно б це зробили, чи не так? : Р

Навряд.

По-перше, фактажу може бути ще недостатньо=Р

Але не це головне, а те, що політкоректність не дозволить цього зробити (я маю увазі політкоректність не окремих вчених, а суспільсва в цілому). Наразі йде така боротьба із расизмом, сексизмом, ейджизмом і пр. "-измами", що хоча б опублікувати статтю на подібну тему у серйозному журналі просто неможливо. Достатньо пригадати хоча б відомий випадок із, хдається, Джейсоном Криком, відомим науковцем, що відкрив ДНК. Так от, опираючись на власні дослідження (тобто не якось огульно, а с фактажем генетикик!!!), він висловив твердження, що чорношкірі розумово менш розвинуті, аніж європеоїди... Так після цього його запинали до полусмерті (морально, звичайно), і примусили вибачитися за свої слова... Так це, вибачте, Нобелівський лауреант, вчений із величезним авторитетом - його навіть не стали слухати, ніяких аргументів чи доказів... От тепер подумай: чи реально, аби який-небудь вчений, тмм більше молодий, нвіть якщо б дійшов висновків яких-небудь про мозок чоловіка та жінки, чи зміг би він щось довести чи опублікувати?.. Питання риторичне...

ЗИ: добра дискусія, у мене виникла ідея наступного тижня зробити цікавий пост із ґендерної лінгвістики :)

ок, почитаю ;)) а про політкоректність якось не подумала, певно мозок відтискає надокучливу інформацію кудись поглибше ;)

От почитай про політкоректність, хоча б анекдоти знизу, з яких видно, що політкоректність використовується там, де це вигідно :)

анегдоти старенькі, але почитала )) а текст неасіліла, та й часу не особливо... мо колись ))

Да ну нафік таке читати - я акцентував увагу саме на анекдотах, бо в тему про політкоректність і про вибіркове ї використання :)

Це щоб підняти надокучливу інформацію в полю зору мозку ;)))

))))))))))))))))))))) а ти уважний! ;)


 Теги

Наш кандидат


Опрос

Как вы относитесь к пробуждению Ктулху?


Интересы

Антиинтересы

Банери


Google Analytics

MAP

Кількість моїх шанувальників в


About me
Тест на украинскость от "КП" в Украине"
Ваш индекс
украинскости: 75
«Поздравляем, ты – нормальный среднестатистический украинец. Вступать в УПА еще рано, но ты рад, что не москаль - и слава богу! И героям слава!»
 
100.gif 0.gif Пройти тест!
ОБОЗ.ua