Epistula non erubescit!

 


Едуард Демерзель
Настрій: добрий
Музика: Mickey 3D - Respire

Екологічні сумки в Україні: екоторба веде наступ на пластикові пакети

Гори пластикових відходів, що забруднюють навколишнє середовище по всьому світі, вже стали гострою проблемою. Пластикові (целофанові) пакети було винайдено всього близько 30 років тому (пригадайте, в СРСР вони були дефіцитом - їх навіть прали та сушили!), але вони вже всюди: літають у повітрі, виснуть на деревах, плавають в ріках та океані, їми вислані ліси, поля, гори... Відходи пластикового виробництва складають до 10% всього сміття, що виробляють люди. Пластик не розкладається природнім шляхом, а під впливом соняшного випромінювання розвалюється на маленькі токсичні шматочки, а при його спаленні до атмосфери викидаються різні гази - від вуглецю до діоксинів. Під купами бездумно використаного платика - пляшок, пакетів, обгорток - людство невдовзі просто не зможе дихати!

Розуміння проблеми так чи інакше доходить і до сильних світу цього, і, принаймні, з платиковими пакетами вже доволі активно воюють по всьому світу: на Тайвані з 2003 року всі пластикові пакети було вилучено з торгових центрів, і покупці повинні відтоді приходити зі своїми сумками чи пакетами, а в деяких штатах США введено штрафи за використання пластикових пакетів замість паперових. На австралійському острові Кангору пластикові пакети були заборонені, а в Японії влада агітує за використання торб з полотна.

екоторба від ані хіндмаршСаме останній варіант став у світі дуже популярним і навіть модним. Полотняні сумки випускають навіть Доменіко Дольче і Стефано Габбана, а проект «I’m Not a Plastic Bag» (Я - не пластиковий пакет) від Ані Хіндмарш (Anya Hindmarch) набув неабиякого розголосу - в немалій мірі через те, що така сумочка, вироблена в Китаї, коштувала близько 100 доларів =) Рано чи пізно цей тренд мав докатитися і до України, це і сталося минулого року.

Першим кроком просування екологічних сумок в Україні став проект "Торба природі", організований солісткою ґурту "Крихітка Цахес"  Сашею Кольцовою в січні 2008 року. Зокрема, на сайті проекту надається наступна аргументація: "Якщо ви відвідуєте супермаркет у середньому три-чотири рази на тиждень і щоразу купуєте на касі пластиковий кульок, щоби взяти покупки з собою, то протягом року ви приносите додому приблизно 160 пакетів. Ви користуєтесь пакетами 20 хвилин поки доносите покупки до дому, а потім 90% з них викидаєте у смітник. Так само чинять ще сотні тисяч українців. Таким чином постійно утворюється багатотонний масив побутового пластику, що майже не піддається переробці і забруднює навколишнє середовище."

"Торба природі" наводить наступні причини використовувати екоторби:

 • Поліетиленові пакети виробляються з нафтопродуктів, тож для його виробництва використовується вичерпний природний ресурс.
 • Пластикові пакети фактично не піддаються біологічному саморуйнуванню і можуть розкладатися у ґрунті кілька десятиліть, в залежності від природних умов.
 • При спалюванні пластику у повітря вивільнюються компоненти, що містять хлор-діоксини, що руйнують імунну систему людини та спричиняють гормональні й ракові захворювання. Під час переробки пластику також вивільнюються небезпечні для людини речовини, наприклад соляна кислота.
 • Проковтнуті пластикові пакети – найчастіша причина смерті морських птахів і тварин.
 • Користуючись багаторазовою сумкою для покупок, ви не лише зменшуєте кількість пластикового сміття, але й заощаджуєте кілька десятків гривень на рік.

торба природі"Торба Природі" запропонувала українцям три різновида сумок з полотна, які можна подивитися тут. Все б нічого, але у торб від Каші є два суттєвих недоліки. По-перше, - ціна. Задекларована ціна - від сорока гривень, окупатися така сумочка може доволі довго. Але саме тут і вилазить другий недолік - навіть якщо людина бажає придбати екоторбу, то знайти її майже неможливо. Сайт проекту розвивається погано і не пропонує замовлення через інтернет, в магазинах сумки не видно, навіть в великих містах: ані в Харкові, ані в Львові, ані в Донецьку не бачив - а це дуже показово, бо це три великих міста на різних кінцях країни. Нарешті, задекларована співпраця з "Пластом", який за ідеєю, мав допомагати розповсюджувати екоторби, судячи з всього, не спрацювала. Отже, можна в підсумку стверджувати, що проект "Торба Природі" хоч і наробив деякого галасу в медіапросторі, бомонді та серед "зелених", але, по сути, зазнав провалу. І хоча провалу не гучного - по суті, він, як кажуть, "без стогону сконав" - але ж результат від того на краще не змінився.

екоторба від інтертопВідтак, можна було б із сумом констатувати, що в Україні не прижилася ще одна корисна і трендова світова ідея, але, на щастя, знайшлися і інші люди, які, врахувавши недоліки попередників, вийшли з аналогічною ініціативою. В грудні 2008 року в мережі магазинів ІНТЕРТОП з'явилися інші екоторби, які і коштують дешевше - 10 гривень з копійками, - і які знайти набагато легше - достатньо зайти в один з магазинів широкої мережі INTERTOP, яка представлена більш ніж в двадцяти найбільших містах Україні (адреси магазинів можна знайти і на відповідних сторінках сайту ІНТЕРТОП). Окрім значно меншої ціни та більшого ареалу розповсюдження, використанні екоторби від INTERTOP має ще один неабиякий плюс - магазин обіцяє використати гроші, отримані за сумки, на висадку дерев в Україні. Тож всі, кому шкода природу і себе і не шкода 10 гривень - бігом до найближчого магазину ІНТЕРТОП!

Це лише частина пластикових та целофанових пакетів, що валяються в мене по квартирі )))
Сподіваюсь, ось така сумка з тканини має замінити більшу частину з них.
Чи то від великого розуму, чи то для приколу, але екоторбу продають... в пластиковому пакеті! о_О


Рекомендовать запись
Оцените пост:

Ну не знаю как на счёт "людство невдовзі просто не зможе дихати!"....а вот, то что если такими темпами будет продолжаца загрязнение всей окружающей среды.....то мы быстрей плавать будем, чем пытаться дышать сквозь пластиковые пакеты....потому шо подъем воды в Мировом Океане на 30-45 см это вам не хухры мухры....ну а если уж вообще не повезёт, так на все 7 метров(если все ледники на земле потают)

 • (0/0)

Ну так дивись на проблему ширше: той хто не потоне в океані, задохнеться від пластикових відходів о_О

 • (0/0)

та в том то и проблема, что все потонут.....ну в лучшем случае не все........только как же тогда задохнутся от пластиковых отходов, если они все на дне океана будут?

в мене сумка з деревом, але біла :)

 • (0/0)

Давай п'ять, чуваче! ;)

 • (0/0)

А як ти, поц, відкаментив запис у мене в блозі, а система не зафіксувала, що ти тут був?.. =Р

 • (0/0)

буває)

біла і зелена класні)) ПеСе - радий, що підсадив тебе на Мікі ТруаДІ

 • (0/0)

Рекомендував цей запис

пластик - у топку!

 • (0/0)

Рекомендував цей запис

Вдаримо "екоторбою" по пластиковим пакетам!

 • (0/0)

Рекомендовал эту запись

ПАКЕТИ ЗАДОВБАДИ!!

 • (0/0)

а 30 років тому не могли розрахувати наслідки цих пакетів??!(

 • (0/0)

А ніхто і не збирався... Всі думали виключно про прибутки...

 • (0/0)

мда, вони молодці!!

 • (0/0)

Висадять дерева, це посадять десь одне, два замучених деревця! які одразу ж засохнуть. А скільки дерев зрубали, щоб побудувати цей магазин, і це продовжується. Полотняні торби, а скільки в тому полотні натуральних волокон!?!?

 • (0/0)

"И тут пришёл поручик Ржевский и всё опошлил" (с)

 • (0/0)

Нє просто кинув своїм реалістичним поглядом! :)

 • (0/0)

І кинь залізяку не на того замахнувся :)))

а у меня есть полотняная торба! *хвастается*

 • (0/0)

Я знав!

 • (0/0)

За 100 баксів від Ані Хіндмарш?..

 • (0/0)

не, за не-помню-сколько с Андреевского спуска)

 • (0/0)

Все - завтра буду бігти в ІНТЕРТОП... Велике спасибі автору за цей пост, тому шо серед багатоденних проблем з голови зовсім вилітають такі, скажімо, глобальні, більш важливі проблеми....Велике треба починати з малого, хоч і з нової торби:))) P.S. Остання картинка мене просто вбила....

 • (0/0)

Да-да, треба думать про довкілля :) Шкода, що в нас не розвинений енергоринок, он в Іспанії компанія Ібердрола, що виробляє струм з вітряків і гідростанцій, робить акцію, продаючи енергію з 10% знижкою... І добре що там люди мають можливість обирати, енергію з яких джерел використовувати...

 • (0/0)

Ага, це тіки ми, ніби-то, маємо право вибору, а по-суті, *єр ми шо маємо в цій державі, окрім власної дупи..

Рекомендовал эту запись

 • (0/0)

Зайду сегодня в Ирнтертоп и посмотрю есть ли там такие сумки. Кстати, в Караване, вместо пластикового пакета можно брать бумажные (в хлебном отделе).

 • (0/0)

Ага, знаю про хлібні пакети. Але хотів би я подивитись, як ти нестимеш в тих нещасних конвертиках кіло картоплі, пачку рису, гречки, вівсянки, пляшку пива, олії, горілки, трішки бананів і помаранчів, сир, ковбаску, каву, кефір, сметанку... Ну хоча б це ;))))

 • (0/0)

Та ясно что не понесу:) Я имела ввиду простые пятикопеечные пластиковые пакетики заменить бумажными.

о, в мене вже давно така є :) от тіки не зручно в полотняній таскати, бо ручка довга, волочиться торба по землі... а на плече не затягнеш, бо надто коротко... отака халепа. треба ьуде ручку перешити і приєнаттся до "я за чисте життя" :))

 • (0/0)

Ти мабуть маленьку взяла. В мене зелена МАЙЖЕ налазить на плече, це при тому, що зимою я в теплій куртці. Літом має налазити без проблем - думаю, так воно і задумано, щоб носити на плечі. Інші моделі, може, і для рук є. Принаймні, коли я купляв, мені пропонували різні розміри, але через вроджену жадобу я сказав, щоб давали якнайбільшу торбу! =Р

 • (0/0)

Рекомендовал эту запись

...

 • (0/0)

Я себе сегодня купила:) отдала ее бабушке, а завтра себе куплю зелененькую:)

 • (0/0)

Ура, діло пішло! :) Ручка довга в білій торбі? Теж на плече?..

 • (0/0)

Да. А сегодня хочу купить ту что поменьше и зелененьку:)

 • (0/0)

А в цієї ручка теж довга, як в зеленої?..

 • (0/0)

Да

Рекомендовал эту запись

Торба природе!

 • (0/0)

Рекомендував цей запис

Збережемо природу.

 • (0/0)

дуже актуальна і важлива тема, постараюсь сьогодні завтра придбати кілька екоторб. "Чи то від великого розуму, чи то для приколу, але екоторбу продають... в пластиковому пакеті! о_О" О_о вкотре переконуюсь що у нас все через "Ж")

 • (0/0)

а ще продаються? бо в мене лише маленька з довжелезною ручкою...

 • (0/0)

В ХАркові продаються, думаю, в інших містах теж :)

 • (0/0)

пошукаю сьогодні

у меня есть две:)

 • (0/0)

Ну ти жадібна, навіщо тобі дві? =Р

 • (0/0)

А под разные наряды!:)

уже найшов!!!

 • (0/0)
А кто подскажет где взять такую зеленую, "Я за чисте життя..."? Адрес. У меня светлая. Но хочу и зеленую. Но как-то в тех интеретопах куда захожу только светлые.
 • (0/0)
Ну кроме продавцов магазинов вам ассортимент никто не скажет :) Правда, странно: я всегда видел оба варианта. В Plato, кстати, тоже продают, можете туда заглянуть ещё. Если есть у вас в городе, простите, не знаю, откуда вы.
 • (0/0)
Ну була в мене така (чи майже така) торба, шо дальше? через місяць вона вже не торба, а лахміття. Отаку сумку треба: http://s005.radikal.ru/i212/1009/47/2ac49c76133f.jpg , можна довші ручки зробити. А найкраще - авоську.
 • (0/0)
Ну в тебе майже така була, а в мене це і зараз є, і нормально виглядає. Цеглу в ній, звичайно, не тягав, а от до крамниці сходити - дуже зручно, і багато вміщує.
 • (0/0)
забулася сказати, з Киэва я. дякую за вiдповiдь) в мене така вже з лiта. я в нiй щотижня тягяю всiляке, що ледь пiДнiмаю, i нормально виглядаэ. випрати можна i сохне швидко. i велика- все влазить. ручки зручнi, люблю носити на плечi такi торби. та й до того ж коштуэ вона мало тож за пiвроку постiйного використання можна легко змiнити на нову.
 • (0/0)

 Теги

Наш кандидат


Опрос

Как вы относитесь к пробуждению Ктулху?


Интересы

Антиинтересы

Банери


Google Analytics

MAP

Кількість моїх шанувальників в


About me
Тест на украинскость от "КП" в Украине"
Ваш индекс
украинскости: 75
«Поздравляем, ты – нормальный среднестатистический украинец. Вступать в УПА еще рано, но ты рад, что не москаль - и слава богу! И героям слава!»
 
100.gif 0.gif Пройти тест!
ОБОЗ.ua