Epistula non erubescit!

 


Едуард Демерзель
Настрій: середній
Музика: С.Ротару - Водограй

Козаківка: водоспад "Козачі сльози" та Долина Привидів

КОЗАКІВКА - село, що лежить у передгір'ї Карпат, за 42 км від районного центру і за 27 км від залізничної станції Болехів. Населення - близько 1000 чоловік. Жителі села працюють у лісовому господарстві і на сезонних роботах поза межами району. В Козаківці є восьмирічна школа, клуб, бібліотека, медпункт, крамниця, відділення зв'язку, ощадкаса.

Перша письмова згадка про село належить до 1578 року. Цілком ймовірно, що назва Козаківка походить від назви урочища Козаків, яке так іменують ще з часів козаччини. До 1944 року село називалося Бряза (Брєза). Згідно з переказами ста­рожилів, його назва походила від водоводу, який знаходився недалеко від урочища Брязин, тобто від великих бризків води. Історичні факти свідчать про те, що село знаходилось в урочищі Ілемня, на відстані 7 км від теперішнього й іменувалося Доброволя. До сьогоднішнього часу тут збереглися залишки фундаменту церкви й сходи. Неподалік цього місця знайдено срібну римську монету 2 століття нашої ери. За переказами, Доброволю спалили татари, коли невеликими групами верталися після боїв у Тухлі. А люди, які залишилися, зійшли вниз по течії річки й почали будувати нові оселі на сучасній території. Існує й інша версія походження назви села. Зважаючи на те, що більше 90% назв населених пунктів пов’язані з особовими назвами, можна припустити, що назва походить від прізвиська Брєза(за аналогією з Дуб, Граб, Бук) в основі якого є назва дерева береза.

Багато селян були членами ОУН-УПА, в лавах яких за незалежність України загинуло 37 вихідців з Козаківки. Ті, що залишилися живими, майже всі на довгі роки стали в’язнями сталінських концтаборів. Цікаво, що у селі тривалий час проживали сестри Степана Бандери Давидюк Воло­димира Андріївна (1905 р.н.) та Бандера Оксана Андріївна (1917 р.н.) Під час референдуму 1 грудня 1991 року жителі села 100% підтвер­дили незалежність України. В центрі села висипана символічна могила борцям за велю України, встановлені символічні хрести на могилах вояків УПА, збудована капличка в урочищі "За глибоким звором."

Більш детальну інформацію про історію Козаківки можна отримати на відповідній сторінці іванофранківської обласної державної адміністрації.

Але нас цікавить більше не історія села, чи скіки воно має дворів, а надзвичайно чудова карпатська природа. Село розкинулось в мальовничому куточку Карпат над річкою Брязою, що на теритерії населеного пункту впадає в річку Сукіль. Рельєф представляє собою складчасто-покривне середньогір'я з полонинами та давнольодовиковими фермами на крутосхилах.

Але чи не найголовнішою цікавинкою Козаківки є Долина Привидів із водоспадом Козачі Сльози, що лежить за селом. Згідно із народними повір'ями, в цій невеличкій місцині дуже часто зявляються мавки, лісовики та інші істоти. Мавок, нажаль, побачити мені не вдалося, а от водоспад Козачі Сльози справді приворожує. Назву він отримав через схожість на людину, що плаче: вода, яка спускається згори, спадає не єдиним потоком, а з двох боків, нагадуючи людину, яка ллє сльози... Але, як слушно кажуть, краще один раз побачити, ніж сто раз почути, тому побачити все на власні очі я всіх і запрошую :)

Creative Commons License Ці світлини з блоґу http://sez.hiblogger.net розповсюджуються за ліцензією Creative Commons Attribution-No Derivative Works 3.0 Unported License. Це означає, що дозволяється вільне використовування світлин як в некомерційних, так і в комерційних цілях, за умови посилання на їх автора та невикористання задля виконання похідних робіт.

Козаківка на мапі позначені червоною цяткою
В'їзд до Козаківки з боку Тисова
Село Козаківка стоїть на берегах річки Сукіль
Світлини зроблені до літньої повені; бурхлива Сукіль, мабуть, знесла не один будиночок, що притулився дуже близько жо води...
Важкі хмари неквапливо мандрують над селом, обіцяють дощ...
Швидка темна вода виглядає доволі загрозливо... Шкода, що фотографія не може передати звуків...
Водоспад Козачі Сльози: дві струї води по боках нагадують сльози, що ллються з людських очей.
Кодоспад трохи ближче...
В Долині Привидів, за переказами, можна зустріти мавку чи лісовика...
Провідник сказав, що це ялівець (можжевєльнік). Маю сумніви і сподіваюсь, що Ольга Маслова допоможе знайти правду ;)
Тут сосни..
... а тут - єлі )))
Дуже цікаво трохи поблукати в горах вузенькими стежками...
Настав час повертатися...
До побачення, Козаківка!


Рекомендовать запись
Оцените пост:

Показать смайлы
 

Комментариев: 17

Казкові фотографії і особливо приємна для мого ока карта! Бо ж на ній є навіть маленьке містечко Калуш, в якому пройшло моє дитинство... Вибачайте за лірику.

Калуш, нажаль, бачив виключно з вікна автобуса :) Але місця справді чарівні, вам пощастило, що ваше дитинство було там :)

хочу в гори на вузенькі стежинк)) дуже гарні фотографії, особливо про сльози, що котяться наче з людських очей))

Дякую )) Фотки могли бути і кращі, але місце гарне :)

Интересно, как там зимой все это выглядит? Наверное, если без снега, то мрачновато...

Як на мене,то то не ялівець,а молода смерека. І ніяких сосен і "єлєй" там теж нема.... А Калуш -це теж моє рідне місто...а не маленьке містечко, як пише Wanda... Дякую, що Ви є!

Ну, взашалі-то "єлі" - то в даному випадку дієслово :)))

Про ялівець я так і думав...

Дякую за коментар! :)

Вибачте,протупила ;) Сама часто згадую,про "голубиє єлі",а тут так ... опростоволосилась :D А Ви не будете проти,якщо я деяку інформацію з Вашого блогу "понесу в люди"?

Ну за великим рахунком - не буду. Сподіваюсь, ви помітили це

УВАГА! Розміщені нижче світлини НЕ ЗАХИЩЕНІ авторським правом - вони розповсюджуються за ліцензією Creative Commons Attribution-NoDerivs. Це означає, що дозволяється вільне використовування світлин як в некомерційних, так і в комерційних цілях, за умови посилання на їх автора та невикористання задля виконання похідних робіт.

:)

А ще було б непогано, якби я знав, з ким маю честь спілкуватись ;)

Вибачте за анонімність! знову "протупила". :) Тетяна. Будемо знайомі :) А тепер поясню,що я хотіла "поцупити". Трохи історії.Сюди потрапила шукаючи в неті своє улюблене "Від слова мед у роті солодше не стає". Знайшла цікаві дописи, що вражали стилем і ...просто вражали :) От саме тому я запитала,чи можна цитувати Ваші дописи,бо так гарно сама не напишу (тим більше,якщо вже хтось сформулював твою думку краще ). Тобто мова не про світлини,а про думки,викладені Вами.

Дуже приємно! Реєструйтесь тут, будемо спілкуватись :)

Історію Козаківки я сам "трохи поцупив", тому беріть на здоров'я :)

А от про мої стильні дописи, що вас вразили, будь ласка, докладніше :) Може, я їх теж поцупив? Хоч я копіпастом не займаюся майже, але, самі розумієте, історію всяких місць доводиться брати з іншиз джерел - сам же ж не вигадаєш історію тієї ж Козаківки, тощо )

Може,якось і зареєструюсь... Особливо вразило: 1)Дурість гірша за зло, бо від неї немає захисту... Нажаль... 2)Тільки у слонів в джунглях задні коліна гнуться вперед. Прислів'я народів Балканського півострова. 3)улюблені книги(десятка чи як там воно) та й взагалі цікаво пишете( шкода , що футболом останнім часом я не цікавлюсь,але було колись :) )

Зрозуміло. Зареєструватись - можна і не писати нічого, просто коли ви будете щось коментувати, то співбесідникам вашим буде видно, з ким вони розмовляють, - з живою відомою людиною якось приємніше, ніж з анонімом :) Та й ви знатимете, коли вам відповіли і де...

А на які теми вам було б цікаво читати? Чим цікавитесь? :)

Ну от і зареєструвалась...

Ура, велкам :)

Френдю :)

зимою Козаківка ---дивовижна.!!!!!! Сніг замітає всі дороги., всі тропи., всі стежини...і ти залишаєшся сам на сам з цією красою.!!!!
Привіт Аматорам!Сподобався Ваш словесний коментар до кожного фото.Пишіть мені,маю добрі постановочні кадри Карпат..Знадобляться.?

 Теги

Наш кандидат


Опрос

Как вы относитесь к пробуждению Ктулху?


Интересы

Антиинтересы

Банери


Google Analytics

MAP

Кількість моїх шанувальників в


About me
Тест на украинскость от "КП" в Украине"
Ваш индекс
украинскости: 75
«Поздравляем, ты – нормальный среднестатистический украинец. Вступать в УПА еще рано, но ты рад, что не москаль - и слава богу! И героям слава!»
 
100.gif 0.gif Пройти тест!
ОБОЗ.ua