Epistula non erubescit!

 


Едуард Демерзель
Настрій: добрий
Музика: Манго-Манго - Таких не берут в космонавты

Донецьк. Вулиця Артема.

Продовжую ділитися своїми враженнями про Донецьк. Ми вже ознайомились із цікавим парком кованих фігур та чарівним бульваром Пушкіна, а тепер кинемо погляд на центральну вулицю столиці Донбасу - вулицю Артема.

По-перше, хотілося б зупинитися на самій назві вулиці - вона носить ім'я революціонера Федора Андрійовича Сергєєва, на прізвисько "Артем". Щодо доцільності назви вулиці його ім'ям можна багато сперечатися, але, на мою власну думку, ця людина справді заслуговує, аби про неї пам'ятали - але не через те, що Артем був "видатним революціонером", а через те, що власним життям довів - людська тупість справді не має меж.

"Голова кругом йде через людську дурість, іноді мені здається, що через це і Земля обертається," - писав Міхаіл Лєрмонтов. "Всесвіт і людська дурість не мають меж. Втім, щодо Всесвіту я не впевнений," - додав пізніше Альберт Айнштайн. Принаймні вислів Лєрмонтова Артем міг знати, і варто було б революціонерові пригадати ці слова, коли він 24 липня 1921 року сідав у "аеровагон" - залізничний вагон, який мав рухатись за допомогою авіаційного двигуна із пропелером. Це "чудо техніки" було вигадане інженером Абаковським спеціально для радянських бонз, і хто зна, як би далі розвивалася історія СРСР та всього світу взагалом, якби того дня "аеровагон" не відправив до прабатьків самого винахідника, товариша Артема та двох німецьких комуністів, які в лиху годину заглянули в гості до СРСР. Про "аеровагон" більше ніхто не чув, і радянська наука прийнялася за нові звитяги у локомотивобудуванні - газотурбовози та атомовози. Проте, це зовсім інша історія, а ми, мимохідь зазначивши, що товариш Артем, безперечно, отримав би премію Дарвіна, якби вона існувала в ті часи, повернемось до Донецька.

Стосовно вулиці Артема існує одна цікава легенда. Коли Володимир Щербань був головою Донецької облдержадміністрації (1995 - 1996), йому запропонували перейминувати вулицю Артема, мотивуючи це тим, що центральна магістраль міста заслуговє на ім'я більш відомої та поважної людини, ніж другорядний революціонер, який загинув в аварії дрезини, яка розганялася пропелером від кукурузника. Але Володимир Щербань відхилив цю ініціативу: "Навіщо переіменовувати? В мене син Артьомка зростає, все одно йому дістанеться!" На цій оптимістичній ноті лірика закінчується, і починається фотоогляд :)

Creative Commons License Ці світлини з блоґу http://sez.hiblogger.net розповсюджуються за ліцензією Creative Commons Attribution-No Derivative Works 3.0 Unported License. Це означає, що дозволяється вільне використовування світлин як в некомерційних, так і в комерційних цілях, за умови посилання на їх автора та невикористання задля виконання похідних робіт.

Свято-Преображенський кафедральний собор.
Статуя янгола біля кафедрального собору - здається, раніше вона стояла на Майдані в Києві. Це, я так розумію, подарок Донецьку від Божої людини - мера столиці Л.М. Черновецького.
Знаменита цар-гармата. В профіль.
Вона ж - у анфас.
Товариш Артем, судячи із його пам'ятника, цікавився не тільки "аеровагонами", але і дослідженнями у напрямку "хрєн до колєна" )))
Для тих, хто нічого не побачив на попередній світлині ;)
Насправді це - палець :) Кажуть, що скульптор, який робив цей памятник, мав свої рахунки із радянською владою, і через то нагородив товариша Артема великим знаряддям, яке видно тільки з відповідного ракурсу :)
Джон Юз - засновник Донецька, колишньої Юзовки. Дивно, чому донетчани не намагаються приховати таку страшну пляму на історії міста: Донецьк засновано агентом НАТО! о_О
Спочатку я подумав, що це пам'ятник ліквідаторам Чорнобильської аварії. For whom the bell tolls і все таке... Насправді - це всього-навсього подарунок Донецьку чи то від Дюсельдорфа, чи ще якогось німецького міста.. Троянський кінь від НАТО, коротше кажучи )))
Пам'ятник Тарасу Шевченку біля будівлі облдержадміністрації. Здалеку виглядає зовсім як Ленін - може, просто голову іншу поставили?..
А це вже справжній Ленін - на площі Леніна, яку вулиця Артема перетинає.
Донецький академічний державний театр опери та балету імені Анатолія Солов'яненка.
Монумент Анатолія Солов'яненка біля одноіменного театру. Місцеві жителі стверджують, що коли до Донецька на концерти приїзжають американські та англійські рок-гурти, то вони в захваті від цієї статуї і щиро дякують донетчанам: "Вау, у Донецьку теж люблять Елвіса!"


Рекомендовать запись
Оцените пост:

Показать смайлы
 

Комментариев: 35

гарно тут! Треба якось побувати :))

Ты несправедлив к Артему. Может, у человека тяга была к прогрессу?! А вот про сына Артёмку - это жесть...

Статуя янгола біля кафедрального собору - здається, раніше вона стояла на Майдані в Києві. Це, я так розумію, подарок Донецьку від Божої людини - мера столиці Л.М. Черновецького.

Статуя архангела Михаила, по идее, никуда из Киева уехать не могла, ибо он хранитель Киева. Но с Лёней и невозможное возможно. Кстати, в Киеве крылатую статую называли Бэтменом. В Донецке, я так понимаю, статуи в дополнительных прозвищах не нуждаются, ибо сам по себе памятник Артему с его анатомическими особенностями - лучше всяких прозвищ))

Так это всё-таки киевский ангелочек? :)

порывшись в памяти и в интернете, могу сказать, что да. Архистратиг Михаил, который раньше украшал колонну перед Главпочтамтом в Киеве, сейчас обитает в Донецке, и именно он носил прозвище Бэтмен. На майдане есть другой Михаил, стоит теперь на Лядских воротах, но очень мрачен, надо признать, подаренный Донецку был краше.

бу-га-га, про Елвіса приперло))

кто-то был из рок-звёзд америкосовских и когда ехали по Артёма, он увидел памятник Соловьяненко и воскликунл: "Wow! Fucking Elvis!". С тех пор его Факинэлвисом и прозвали. Кроме того, там собираются местные пидоры, которых в Донецке таки есть, посему памятник очень гламурный ))) А вообще стёб Эдуарда о Донецке в целом, постоянное сношение с НАТО, оскорбление Артёма -- оценил, Эдик -- неисправим, хотя человек, вроде, хороший

Ну, у каждого свои тараканы в голове ;)

Кстати, ну ладно НАТО, ну Артём-то чем тебе дорог?.. Да и что, я не прав насчёт этого сумасшедшего вагона? Честно говоря, я в это сначала не поверил, когда узнал - это ж надо додуматься до такого )))

Гггг! Бомбень! Выдающийся дядько был Артьом, помер пафосно и красиво! Рад за Донецк и его центральную улицу ;-)

Элвис и все агенты НАТО в Донецке!

а как красиво на Артема ночью... Лас-Вегас отдыхает)))))))

Счастливая, была в Лас-Вегасе? ;)

пошутил))) я границ своей родины ни разу не пересекала! но в книжках умных читала и на картинках красивых видела :Р

Кстати первая в КП статья о Донецке!

дуже пізнавально і цікаво, я була колись у Донецьку років з 10 тому, щоб не збрехати, на якійсь здибанці МАНу. Там ще не було тоді ангела і нам таких цікавих деталей з життя Артема теж не розповідали, тільки про Юза трохи.

Ну хто ж таке буде розповідати гостям міста )))

не завжди не розповідають, тут у нас часто використовують набагато пікантніші історії ддя притягування відвідувачів до міста. Це я як ліцензований (правда на разі непрактикуючий) гід можу підтвердити.

Фоты прикольные,тема хозяйства Артема не раскрыта(ракурс мальца не тот :)) а вот от статьи и некоторых комментариев, плохо пахнет.

Ну я вже втомився пояснювати, що не має ніякого стосунку до того факту, що Артему закортіло покататися на аеровагоні. Дурно чи не дурно комусь це пахне - то його власна справа ...

придурки, вы нафиг ёрничаете ??????? это ваша история, а вы как ........

Уважаемые "краеведы" г. Донецка, если вы не помните, то статуя ангела перед собором - это подарок от Москвы, который привез Ю. Лужков, уж не помню в каком году, а не от этого полоумного Черновецкого!!!
Уважаемая донецкая киевлянка, сообщаем вам, что "краеведы" Донецка - скромные его гости и им трудно помнить о том, кто и когда подарил ангела, если они этого никогда не знали )
Эх, молодежь-молодежь! Архангела Донецку подарил мэр Киева Александр Омельченко, когда избавлялся от памяти своего предшественника Косаковского. И на опустевшую колонну у главпочты Украины водрузил земной шарик.
Благодарю за разрешение вопроса, терзавшего людей уже практически год :)

 Теги

Наш кандидат


Опрос

Как вы относитесь к пробуждению Ктулху?


Интересы

Антиинтересы

Банери


Google Analytics

MAP

Кількість моїх шанувальників в


About me
Тест на украинскость от "КП" в Украине"
Ваш индекс
украинскости: 75
«Поздравляем, ты – нормальный среднестатистический украинец. Вступать в УПА еще рано, но ты рад, что не москаль - и слава богу! И героям слава!»
 
100.gif 0.gif Пройти тест!
ОБОЗ.ua