Epistula non erubescit!

 


Едуард Демерзель
Настрій: нормальний

"Інтер"-єгиптологія: як журналісти програми «Подробиці» зробили ряд епохальних відкриттів

Маска ТутанхамонаТретього січня 2008 року у вечірньому випуску програми новин «Подробиці» на телеканалі «Інтер» було показано репортаж, нібито присвячений річниці відкриття гробниці Тутанхамона. Демонструючі в ефірі казкові кадри із різноманітними давньоєгипетськими скарбами та розповідаючи цікаву історію про молодого царя, журналісти телеканалу, мабуть, самі того не усвідомлюючи, зробили ряд, без жодних перебільшень, епохальних відкриттів у царині єгиптології.

По-перше, журналісти дійшли висновку, що Тутанхамон-таки був сином відомого фараона-єретика Ехнатона (Аменхотепа IV) – принаймні, про це свідчить фраза з репортажу, що «Тутанхамон відрікся рідного батька Ехнатона». Вже протягом більше сторіччя найвидатніші єгиптологи світу не могли з'ясувати, чи був Тутанхамон впливовим вельможею, який отримав владу, ставши чоловіком однієї з дочок Ехнатона та Нефертіті, чи був він сином самого Ехнатона або ж його батька Аменхотепа III, тобто братом Ехнатонові. Протягом десятеліть сотні вчених ломали списи, дискутуючи проблему, і не могли нічого вирішити, бо на користь жодної з гіпотез банально не вистачало доказів... І от, нарешті, велика загадка вирішена – і не де-небудь, не в якомусь там затхлому університеті на кафедрі історії Давнього Сходу, а на телеканалі «Інтер», у програмі «Подробиці».

Мабуть, аби не будоражити зайвий раз науковий світ сенсаційними відкриттями, «Інтер» порадував телеглядачів і іншою новиною – виявляється, Ехнатон повалив існуючу до нього релігію давніх єгиптян (яку саме – нажаль, не повідомляється) і примусив підданих поклонятися єдиному богові Ра. Ані те, що фараон-єретик носив ім'я «Ехнатон», тобто «той, що догождає [богу] Атону», ані те, що попереднім його ім'ям було «Аменхотеп», тобто «[бог] Амон задоволений», не навело журналістів «Інтеру» ані на якісь роздуми, ані на хоча б на найдрібніші сумніви. Не тільки із банальної трактовки імен фараона, але ще з безлічі фактів, в тому числі і археологічних досліджень, в історичній науці до вчорашнього дня робився висновок (який вивчається кожним школяром у середній школі), згідно із яким вважалося, що Ехнатон замінив політеістичну релігію із верховним богом Амоном (який ще до того ввібрав в себе образ популярного колись бога сонця Ра) протомонотеістичною релігією соняшного диска Атона (який теж, будучи соняшним божеством, мав деякі риси Ра). Але наукова думка не стоїть на місці, все тече і все змінюється, і тепер, завдяки видатним дослідженням журналістів програми «Подробиці», стало відомо, що Ехнатон насаджував поклоніння богові Ра, якому давні єгиптяне поклонялися і за тисячу років до нього. При цьому фараон носив ім'я, яке чомусь прославляло зовсім іншого бога, та ще й розсилав по всій країні людей стирати із надписів в храмах та гробницях імена Амона-Ра.

Чи є під вищеназваними двома сміливими та революційними гіпотезами який-небудь ґрунт, чи вони є всього-навсього демонстрацією авторами повного невігластва у освітлюваній темі репортажу, який, між іншим, транслювався на сорокамільйонну аудиторію у самому центрі Європи, – покаже час. А поки що всі, хто цікавиться історією, із нетерпінням чекатимуть нових сенсаційних повідомлень на «головному телеканалі України» – історична наука, як бачимо, розвивається семимильними кроками і, нерівен час, завтра ми дізнаємось, що Ганнібал транспортував слонів через Альпи за допомогою гелікоптерів, а Тамерлан тричі намагався взяти штурмом Вашінгтон.Рекомендовать запись
Оцените пост:

Показать смайлы
 

Комментариев: 20

истерика:)))

А в мене яка була, як я це все дивився у реальному часі! Я з дивану впав! =)

ну, деякі мої знайомі розповідали, які географічно-історичні знання демонструють американські школярі, то Інтеру ще вмитися. :) 

Ну, наші школярі, мабуть, теж не ликом шиті, чого гріха таїти, а? ;)

не знаю, давно не спілкувався зі школярами на теми географії та історії.

А що, все більше про маркетинг? ;)

та ні, в основному - про їх майбутнє, вступ до внз та спеціальності.

І що, ніхто не хоче поступати на історичний чи геограіфічний??? Як сумно...

в основному - юристи-економісти.
Це в якійсь гламурній школі, мабуть? =Р

та ні, в нормальній миколаївській школі. :)

 

а от про гламур, до речі: http://community.hiblogger.net/antigla/14150.html

Ну, в науково-популярних фільмах часто обирають якусь одну з існуючих версій та подають її як безперечний факт. Пересічному "піплу" таке "хавати" смачніше, ніж реальну купу версій зі складними агрументами "за" і "проти", суперечностями, неприємним відчуттям непевності. Закони жанру, що поробиш.

Щодо другого проколу, то тут мені нічим їх виправдати. Мабуть, чули дзвін, та не знають, де він. Релігію змінив? Змінив. Щось там про бога Ра йшлося? Йшлося. Ну і які претензії? :)))

Ну, наприклад, на Діскавері все прикольно розказують =РРР Щодо цієї конкретної ситуації, то що їм коштувало просто змінити слово "батько" на слово "попередник"? А так - збрехали, та й годі о_О

Эххх... И ведь есть же у меня такие знакомые, которые вот так выдадут что-нибудь не сомневаючись, а на вопрос "да кто ж тебе это рассказал-то, солнце ты моё ясное?" смело отвечают "по телевизору показывали!". Интер рулит :).

Раніше Інтер був найзаангажованішим каналом і його неможливо було дивитися, таку чорнуху в новинах давали. Тепер же, коли стару братію розігнали, понабирали нових зелених журналістів (я от вчора із подивом помітив одну харківську, зо раніше на місцевому каналі була) - і дають значно незаангажованіший, але дуже малоякісний продукт...

Ця заказуха була проплачена Тутанхамоном!

По-любому, йому надоїло бути байстрюком і він забажав офіційного усиновлення =Р

Удивил, блин!

Большая часть журналюг не знает той темы, по которой они пишут репортажи. А общий IQ их стремится к зеро. И вообще, такое по всей стране наблюдается. Пойди найди сейчас молодого, квалифицированного кадра. В универе никто учится не хочет. А потом нифига не знает...

Да, а, по-моему, наоборот все в универах хотят учиться - сейчас вон даже в дворники без высшего образования не берут! о_О

Этьо первое. А второе - нужно обращать внимание не только на то, что отдельные личности не хотят учиться, но и на то, как и что преподают в ВУЗах =РРР

Я не сумнвався, що журналісти Інтера щось знають. Правда як і власник каналу. Сім раз відмір, сім раз відріж - це не доних. Є багато людей крім цих журналістів, які хочуть вставити "свою мудру думку" (п'ять копійок) без належних обґрунтувань теми і з кінцем-в-кінці знань.


 Теги

Наш кандидат


Опрос

Как вы относитесь к пробуждению Ктулху?


Интересы

Антиинтересы

Банери


Google Analytics

MAP

Кількість моїх шанувальників в


About me
Тест на украинскость от "КП" в Украине"
Ваш индекс
украинскости: 75
«Поздравляем, ты – нормальный среднестатистический украинец. Вступать в УПА еще рано, но ты рад, что не москаль - и слава богу! И героям слава!»
 
100.gif 0.gif Пройти тест!
ОБОЗ.ua